SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
kedves Szakbarbár!
Jelenleg Gyed-en vagyok 2012. áprilisában született kisfiammal. a Gyedet alkalmazotti jogviszonyom alapján kapom, ami 2012 október végén megszűnt (határozott idejű szerződés volt). azóta az addigi mellékállású egyéni vállalkozásom vált főfoglalkozásúvá, így vagyok biztosítva. második gyermekünket 2014. június második felében várjuk.kérdéseim azzal kapcsolatosak, hogy ekkor milyen Tgyást és Gyedet kaphatok.
úgy tudom, hogy ha addig nem lesz jövedelmem (tehát mondjuk a gyed után gyesre megyek), akkor a garantált bérminimum másfél szerese alapján számolják a Gyedet (diplomát igényló a vállalkozásom). ez valóban így van?
és minimum mennyi ideig kellene járulékot fizetnem egy ennél nagyobb összeg után, hogy az alapján kapjam az ellátásokat? ez alapján ki tudnám számolni, hogy érdemes-e akkor is járulékolni magam után, ha nem lesz valódi bejövő jövedelmem. köszönöm válaszát!
Nincs különbség a tevékenységhez szükséges végzettség alapján, a sima minimálbér 150%-a az alapja az egyéni vállalkozó tgyásának és gyedének, ha egyetlen napot sem járulékolt.
1-2 hét naptári napi 7.000 Ft-os alappal - és ehhez fedezetet nyújtó bevétellel - elég a maximális gyedhez.

Szakbarbár
2013-10-22 22:07:32
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja