SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
2006 óta van munkaviszonyom, innen mentem el 2008-ban veszélyeztetett kismamamént táppénzre. Amikor az első gyermekem utáni gyes lejárt, utána mentem el ismét a második babámmal táppénzre a terhességem 14. hetében. A munkáltatóm várna vissza a gyed után, de a munkaidőtartama most már nem összeegyeztethető a gyerekekkel, illetve 3. gyerkőcöt is szeretnénk. Mire számíthatok? Ha a gyed lejárta után bejelentem, ami 2014. január 18., hogy gyermeket szeretnénk/várok, akkor elküldhet? Vagy inkább, ha sikerül a teherbeesés, akkor menjek el táppénzre? Nem túl korrekt munkáltató, nem tudom, hogy mire számíthatok tőle. Illetve, mi lenne tgyás, gyed elszámolásának alapja ebben az esetben?
Köszönettel:Meja
Ha terhes leszel a gyed végére, vagy a gyes alatt, akkor nincs gond, mert fel sem merül, hogy hány órában dolgozol vagy nem dolgozol, a felmondási tilalom pedig véd. Ez lesz a 3. gyermeked, lehet, hogy maradsz gyeten, miután lejárt vele a gyes. Úgyhogy csak akkor érdekes a kérdés a munkaidővel, ha nem leszel terhes és vissza kéne menni ketteske után.

Akkor az van, hogy a szerződésed szerint, ha abban teljese munkaidős vagy, akkor teljes munkaidőben kell Téged tovább foglalkoztatnia a munkáltatónak. A munkáltató nem köteles elfogadni a szerződés módosítására vonatkozó ajánlatodat. Ha nem fogadja el, akkor Neked kell felmondanod, mert Te vagy az, akinek nem jó, az ami van. Ilyenkor nem jár felmondási időre járó bér és végkielégítés, de a szabadságot ebben az esetben is ki kell adni vagy meg kell váltani pénzben.

Gyed helyett táppénzre menni az tényleg nem korrekt, mert vagy minimális a különbség a gyed és a táppénz között - ha minimálbér kétszeresénél (lényegesen) magasabb volt a legalább 180 napi béred a gyed irányadó időszakában -, vagy kb. ugyanannyi a táppénz, mint a gyed, viszont a munkáltató fizetheti előbbinek a harmadát. Gyes helyett táppénz esetén is, de itt legalább valami érdemi többlet miatt szívatod.

Ha csinálsz neki többszázezer Ft váratlan kiadást, akkor egészen biztosan nem lesz téma a részmunkaidő, mert akkor olyan mélyre zuhansz a népszerűségi listáján, ahonnan nem lehet visszakapaszkodni alkupozícióba.

Szakbarbár
2013-09-12 19:48:00
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja