SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!

Első gyermekünket várjuk, 2014. januárjában fog érkezni.
Én jelenleg 4 órás minimálbérrel vagyok bejelentve (a férjem a vállalkozó).
Az idei törvényváltozások miatt azonban több könyvelő sem tud válaszolni egyértelműen a kérdésemre.
Az eredeti elképzeléseink szerint én szeptembertől kiváltanám a vállalkozóit és bejelenteném magamat egy magasabb összegre, hogy ez legyen a GYED-em alapja (Amennyiben jól tudom, a szüléskor az éppen aktuális munkaviszony bére lesz a GYED alapja). Sajnos azonban több könyvelő szerint is ez így nem fog működni, mert ez nem számít "új munkahelynek", ha én vagyok a vállalkozó.
A másik lehetőség az lett volna, hogy "felmondok" a férjem vállalkozásában, majd kis idő eltetével Ő visszavesz, 8 órában, magasabb bérért, de egyesek szerint, ha ugyanaz lesz a munkáltatóm, az sem minősül új munkaviszonynak.
Valamint azt is ajánloták, hogy a GYED alapja az utolsó 180 napom, (nem az előző évem bére), így ha maradok a jelenleg is meglévő munkaviszonyban, csak megemelem a bérem, ugyanúgy az emelt összeg után kapom a GYED-et. (bár szerintem ez nincs így ebben az esetben..)
Érdeklődnék tehát, hogy ebben a helyzetben hogyan tudnám a maximumot kihozni a lehetőségeim közül.

Köszönettel,
Amy
A terv jó és működőképes, ne hagyd, hogy lebeszéljenek róla olyanok, akik nem értenek hozzá. (A könyvelő az könyvelő, a tb-s meg tb-s, az egy másik szakma, kb. 20% az átfedés a kettő között, ennyivel ne akarjon senki okoskodni, én sem teszem fordítva.)

Az egyéni vállalkozás egy új jogviszony és július 15. után csak az utolsó jogviszonyban elért jövedelem a táppénz, tgyás, gyed alapja - kivéve, ha a 300 napon belül született gyermek után a korábbi szabályok szerinti ellátás kedvezőbb lenne. Járulékolj átlagban kb. 200.000 után, kb. 2 hónapig, utána táppénz. A részletekben szívesen segít a fizetős szolgáltatásom.

A másik megoldás is működik, de minek terhelnéd a táppénz 1/3-ával a családi költségvetést - alkalmazott után fizetni kell, vállalkozó maga után nem fizeti - és minek tartanátok fenn egy munkaviszonyt annak minden macerájával együtt 3 évig.

Szakbarbár
2013-08-28 22:28:51
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja