SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!

Július 10-én születik gyermekem. Munkaviszonyom idén január 1-e óta ismét van (teljes munkaidőben). Tavaly júniusig folyamatos volt a munkaviszonyom, de csak heti 10 órában, majd okt. közepétől munkanélküli dec.31-ig. A szükséges 180 napom megvan, de a biztonság kedvéért érdeklődöm, hogy ugye mivel idén a szülést megelőzően megvan a 180 napom, ezért a tgyás kiszámításánál csak ennek az idei 180 napnak a bérét veszik figyelembe és a tavalyi nem ronthatja az átlagot? Ön szerint van jelentősége annak, hogy július 1-től vagy a szülés napjától igénylem a tgyást?
Válaszát előre is köszönöm.
Nagy mákod van, hogy tavaly júliustól októberig nem csináltál semmit, mert ha folyamatos maradt volna a biztosítási jogviszonyod, akkor egy július 15.előtti szülésnél a tavalyi 10 órás bér lenne az alap. Így, hogy megszakadt, a Te konkrét esetedben ugyanaz az alap a régi és az új (július 15-től hatályba lépő) szabályok szerinti is: az utolsó 180 bérezett nap a tgyás és a gyed alapja.

A táppénzed az utolsó 180 napi átlag 50%-a lenne, a tgyásé a 70%, úgyhogy ha nem dolgozol vagy nem szabadságon vagy szülésig, hanem a táppénz vagy a tgyás merül fel a hátralévő idő kitöltésére, akkor egyértelműen a tgyás a jobb választás.

Szakbarbár
2013-06-28 21:30:49
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja