SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!

Van egy súlyosan fogyatékos lányom (26 éves), fogyatékossági támogatásban részesül. Férjem nyugdíjas lett, így ő marad vele itthon. Nekem egy messzebb helyen, ahová ideiglenesen odaköltöznék ott lenne munkám. A kérdésem az, hogy adójóváírást, szja kedvezményt kaphatok-e ilyen esetben?

Köszönettel: T.I.
Az adójóváírás az alacsony keresetűek adókedvezménye volt 2011-ig, semmi köze nincs ahhoz, hogy valaki vagy valakinek a gyermeke fogyatékos-e. A családi kedvezményre vagy a személyi kedvezményre gondolhattál, de egyik sem jár.

Családi kedvezmény annak jár, aki gyermeke után vagy saját maga után családi pótlékot kap, illetve rokkantsági járadékban részesül. Van olyan, hogy felnőtt kap családi pótlékot, de nem írtad, hogy erről lenne szó.

Súlyos fogyatékosság címén adókedvezmény annak jár, aki rendelkezik erről orvosi igazolással - meghatározott betegségek esetén adható ki - vagy rokkantsági járadékban részesül. Ennél az adózó a saját jövedelmére vehet igénybe adókedvezményt, szülő a gyermek után nem.

Szakbarbár
2013-06-18 15:59:46
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja