SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!

2007-ben született az első gyerekem, 2010-ben a második. 2007 óta folyamatosan itthon vagyok velük, jelenleg gyesen a kisebbik fiammal. Munkaviszonyom 2004 óta folyamatosan fennáll.
A munkáltató már jelezte, hogy valószínű nem tudnak visszavenni. Ha ez tényleg így lesz, és aláírom a rendes felmondást (több helyről hallottam, olvastam, hogy csak ezt szabad aláírnom), akkor mi illet meg engem?
Tudom, hogy jár felmondási idő, végkielégítés, szabadság kifizetése. De nem pontos számomra, hogy ez pontosan mekkora összeg. A felmondási idő mit jelent pontosan? Ha lejár a gyesem akkor jár nekem a 30+20 nap felmondási idő? És erre az időre kapom a fizetést, úgy hogy nem kell dolgoznom? Vagy ez hogy van? Nem vagyok vele teljesen tisztában. És ha lejár a felmondási idő, akkor szabin leszek, amíg az le nem jár?
Válaszát előre is köszönöm!
9-nél több, de 10-nél kevesebb év munkaviszonynál 50 nap a felmondási idő és 2 hónap a végkielégítés. A felmondási idő felében fel kell menteni a munkavégzés alól, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az első felében kiadják a szabadságot - mert azt babázásról visszatérve kötelező - , ezért a megváltandó szabadság ennyivel csökken.

A felmondási időnek a felmentési idő része alatt értelemszerűen nem kell dolgozni, munkavégzés nélkül megkapod a béredet. A ledolgoztatható felében meg azért nem fogsz dolgozni, mert ott szabadságon vagy, de erre is kapod a fizetésedet.

A felmondást rögtön a kezedbe lehet adni a gyes végét követő napon, tehát innen 50 napig tart majd még a munkaviszonyod. Aminek a végén kapsz még 2 hónap végkielégítést és némi szabadságmegváltást, de ezek mellé nem tartozik időszak, tehát nem hosszabbodik meg vele a munkaviszony.

Szakbarbár
2013-05-31 23:21:21
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja