SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő! A helyzetem a következő: 2005.03-23-án szültem, előtte 03.06-tól 08.22-ig tgyáson voltam, 2005.08.23-2007.03.23 gyeden vagyok. Közben újra gyermeket várok, várható szülés 2007.03.19. Az utolsó szerződés szerinti bérem 95.000 volt (de nem ez alapján volt kiszámitva a gyedem, hanem a 2004.év alapján, aminek első nyolc hónapjára minimálbért kaptam.) Hogy járnék a legjobban? Ugyanis a cégem ahonnan eljöttem szülni, felszámolás alatt van. Kifizetnék a végkielégitésemet, + 55 nap felmondási időt + felgyülemlett szabadságot, és utána megszüntetnék a munkaviszonyomat. Ez időre szüneteltetnem kell a gyedet, ha jól gondolom. A gyed szüneteltetésére igényelhetek legalább gyest? A munkaviszony megszüntetése január vége, február közepe lenne várható. Ha márciusban szülök, akkor mi alapján kapnék tgyást, gyedet? Növelné az összeget a közben megkapott végkielégités + szabi + felmondási időre kapott összeg? Egyáltalán mire lennék jogosult? Én úgy értelmeztem, ha a munkaviszony megszüntetése után 42 napon belül szülök akkor jogosult vagyok tgyásra és a tgyás alapozná meg a gyedemet is. És ha a munkaviszony megszűnése után elmennek rögtön esetleg munkanélkülire, akkor az hogyan befolyásolná a tgyás gyed összegét? (Ha egyáltalán kapnék). Nekem az Oepnél azt mondták hgoy a lényeg hogy biztositásban legyek a szülés idején, de összeget nem tudtak mondani. Elvesztem a jogszabályokban, és konkrét tanácsot senki nem tud adni. Köszönöm, ha válaszolsz. Üdv:

Ha gyeden vagy gyesen vagy, akkor felmondási tilalom véd, tehát ha arra pályázol, hogy el tudjanak küldeni, akkor egyik ellátást sem veheted igénybe addig a 30 napig, amíg papíron visszamész (szabadságot fognak rá kiadni) és még felmondási tilalom véd. Erre az időre - és ez maradhat utána egészen a tgyás kezdetéig - apuka vagy nagyszülő igényelhetné a gyest. szabadságmegváltás és végkielégítés nem számít bele a tgyás és a gyed alapjába, mert egyik sem alapja az egészségbiztosítási járuléknak, az átlagba pedig csak a járulékkötelesek tartoznak bele. a munkaviszony megszűnése után mindenképpen menjél el munkanélkülire, mert egy passzív tgyásba még lehet, hogy beleférsz (ha nem, akkor az teljesen ugrott), de utána gyeded már cask akkor lesz, ha biztosításba kerülsz, akkor meg már egyszerűbb és biztosabb tgyás előtt biztosításba kerülni. a járadék szintén nem számít bele az átlagba. a felmondási tilalomra elszámolt szabadság és a felmondási időre kapott bér, de - ha azóta annyira emelték volna a béredet, hogy ennek jelentősége lenne - legfeljebb a minimálbér kétszerese lesz a következő tgyás és gyed alapja. bruttó 95.000-es átlagból nettó 66.000 körüli tgyás és 61.000 körüli gyed várható.



Szakbarbár
2006-12-11 09:40:49
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja