SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!

Kérdésem a következő: 2 évnyi munkaviszony után tavaly dec. 31-én felmondtam a munkahelyemen és idén jan. 2-től vállalkozó lettem. Volt munkahelyemen 150.800 ft volt a bruttó bérem, most vállalkozóként jóval többre jön ki a havi bruttóm. Férjemmel babát várunk, és az lenne a kérdésem, hogy a táppénzt melyik munkaviszony után kapom majd? Azt hallottam, hogy az előző évi átlagkeresetből számítják ki. Ez valóban így van?

Köszönöm: Zsuzsa
A biztosításod folyamatos - az 1 nap kihagyással is az -, ilyenkor az előző évi átlag az ellátások alapja.

Nem hinném, hogy annál több után akarnál járulékolni, mint ami kötelező: vállalkozóként 3 féle járulékot 3 féle alap után kell fizetni, ami Neked érdekes, az egészségbiztosítási járulékot, azt a minimálbér vagy szakképzettséget igénylő főtevékenység esetén a garantált bérminimum 150%-a után. Ez 147.000 illetve 171.000 Ft-os ellátás alapot jelent. Ha ennél több után akarnál fizetni, akkor a másik 2 járulékot - amit így elegendő az alap 112,5%-a illetve 100%-a után fizetni - is a több után kell és még SZJA-t is kell fizetni.

Szakbarbár
2013-02-22 06:09:11
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja