SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!

1 év 7 hónap után, február 4-én elbocsájtottak munkahelyemről, 30 napos felmondási idővel. Azonban a párommal kisbabát szeretnénk, viszont így munka nélkül nem tudom, hogy milyen juttatásokat vehetnék igénybe. Ha a felmondási időm után nem találok rögtön másik munkahelyet, és megszűnik a folyamatos munkaviszonyom, akkor mennyi időt kell eltöltenem egy új munkahelyen, hogy táppénzre mehessek az esetleges terhesség miatt? Volt egy vetélésem, minek következtében azt tanácsolta az orvosom, hogy amint bizonyítottan terhes leszek a következő babánkkal, rögtön menjek veszélyeztetett terhességgel táppénzre. Ezt egy új munkahely esetében mennyi idő elteltével tehetem meg?
Szeretném még megemlíteni, hogy nappali tagozaton tanulok egy egyetemen, és munkába állásom előtt is nappali tagozatos hallgató voltam. Hallottam olyanról, hogy valamilyen szinten ez is munkaviszonynak számít. Ebből igaz valami?

Válaszát köszönöm.

Tisztelettel: Mirelni Nikolett
A tgyáshoz és a gyedhez szükséges, szülés előtti 2 évben 1 év előzetes biztosításnak nem kell folyamatosnak lenni, több részletből is összejöhet.

Az 1 évnél hosszabb ideig folytatott nappali tagozatos tanulmányokból 180 nap számítható be a szükséges 1 évbe, de maga a nappali tagozat nem minősül biztostási jogviszonynak, így a másik jogosultsági feltétel, az aktuális biztosítás ezzel nincs kipipálva.

Hogy mennyi idő múlva tudsz táppénzre menni, az nem tb, de még csak nem is munkajogi kérdés, vagyis hiába lenne az, ezt a gyakorlat szabályozza, eszerint pedig ha próbaidő alatt táppénzre mész, akkor addig tartott a munkaviszonyod.

Táppénz a folyamatos biztosítással megegyező időre jár, így a biztosítás megszakadása kedvezőtlenül befolyásolja a táppénzen tölthető időt.

Szakbarbár
2013-02-13 18:47:46
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja