SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!

Nagy kincs vagy a szakértők halmazában! Kíváncsiságból bele-beleolvastam más hasonló tb-szakértői oldalakba, válaszokba. A különbség zongorázható!
Most csak egy rövid és egyszerű kérdésem lenne hozzád. Az új Munka Törvénykönyvében meg van határozva, hogy 30 napon túli keresőképtelenség után nem jár szabadság. Ezt úgy kell értelmezni, hogy ha idén összesen pl. 40 napig leszek táppénzen, akkor 30 nap után még jár arányos szabadság, de a maradék 10 nap után már nem? Vagy úgy, hogy ha 30 napig leszek összesen, több részletben táppénzen, akkor jár utána szabin, de ha ezt meghaladó időtartamban, akkor már egyáltalán nem jár egy szabadnap sem utána.
Köszönöm!
A 30 napot egybefüggően kell nézni. Tehát ha egyhuzamban vagy 40 napig táppénzen, akkor a 30 napon felüli rész, 10 nap lejön a jogosító napokból és 355/365-öd résznyi szabadság jár. Ha 2*20 napot vagy, akkor nem módosul a szabadság. Ha csökken az éves járandóság, akkor az az egész évre járó napokat csökkenti, tehát jár, csak kevesebb, nem az van, hogy egy hosszabb betegállomány után egyáltalán nincs szabadság.

Szakbarbár
2013-02-18 19:28:12
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja