SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár! A segítségedet szeretném kérni, igaz a fentiektől eltérő ügyben, ami elég kényes. Sajnos egy elég komoly baleset ért fél évvel ezelőtt, munkába menet történt, amiből kifolyólag 3 külső, és belső gerincsérvem, ill. az egyik csigolyám 10%-os összeroppanása alakult ki, sajnos a járás, függőleges fennlét, ülés hosszú távon még most is elég megerőltető. Rengeteg kivizsgáláson voltam, és sok tortúrán mentem keresztül. A felülvizsgáló főorvos már hat hét után vissza akart írni dolgozni, a leletek, és a szakorvosok véleményével ellentétben. A 100%-os táppénzről is levett, hogy az már nem jár. Hát itt inkább nem minősíteném a hozzám való hozzáállását. Szóval sok utánajárás után megtudtuk, mi hogyan jár, mert sem a házi-, sem a főorvos nem tájékoztatott kellőképpen, sőt, megeröltetőnek tűnt, hogy kérdezgettem őket. Mivel nem nagyon tetszett, hogy utánakérdeztem a dolgoknak, és utána meg akartam velük beszélni, ezért meg is fenyegetett, hogy akkor majd ő intézkedik a kötelező felülvizsgálaton, és majd ő megmutatja, mivel van befolyása. A baj csak az, hogy az összes tájékoztatással ellentétben sajnos meg is tudta ezt tenni. Szóval 180 nap után elküldtek a felülvizsgálatra, ahol a következőket állapították meg: az állapotomat kialakultnak, 30%-os munkaképesség csökkenést, és hogy nem vagyok rokkant, és visszaírtak dolgozni, adaptált munkakörben, hajlás-emelés tilos. Sajnos a munkakörömnek épp ez az alapja, ráadásul napi 3 óra a buszút a munkahelyemig oda-vissza. A gond ott kezdődik, hogy az állapotom nem sokat javult, a pihenést nem engedik, nem is megoldható, tehát valószínűleg meg fog szűnni. A feleségem gyesen van itthon, a balesetem után kénytelen volt visszamenni dolgozni. Most nagyon tanácstalan helyzetben vagyok, mert már az OEP-hez sem merek menni tanácsért, hisz az eddigiekkel sem tudtam semmit sem kezdeni. A leleteim alapján azt mondták, hogy ezzel még táppénzen kell maradni, utána meg az ellenkezőjét a háziorvos előtt. Kérdéseim a következőek lennének: 1)Szakorvos tanácsára még kb. négy hónap regeneráció kellene, hogy munkámat valamilyen szinten el tudjam látni, és a sérvek és a belső sérv is visszahúzódhasson. Az orvos viszont a szakértői vélemény miatt állítólag nem tarthat tovább ezzel a betegséggel táppénzen-tájékoztatásuk szerint. A munkámat sem tudom ellátni, ami elbocsátást von maga után. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a munkám a hobbim, tehát szeretnék dolgozni, csak még nem tudok. Mit tehetek? 2) Sajnos lelki dolgokat is vonzott a baleset, terápiára járok két hónapja, de ezzel sem írhatnak ki táppénzre, a szakértői intézet tájékoztatása alapján. Szóval igazi patthelyzetben érzem magam, senki nem mond semmit, igaz már nem is tudnám, hogy az úgy van-e. Nem tudom, milyen megoldást marad még. Ha tudnál ebben tanácsot adni, akkor azt megköszönném.

Nem értek a témához (nem kismamás kérdés), csak a jogszabályt tudom mellékelni arról, hogy Főorvosi Bizottsághoz lehet fordulni, ha szerinted keresőképtelen vagy, az ezt elbíráló orvos szerint pedig nem.

102/1995. (VIII. 25.) Korm. rendelet a keresőképtelenség és keresőképesség orvosi elbírálásáról és annak ellenőrzéséről

8. § (2) A 7. § (6) bekezdésében foglalt esetben, valamint, ha a biztosított a keresőképtelenség elbírálására jogosult orvos döntésével nem ért egyet, a keresőképességének elbírálását kérheti a területileg illetékes FOB-tól.

(3) A FOB elé utalás a 4. számú melléklet szerinti "Orvosi Beutaló az OEP Országos Orvosszakértői Intézete Orvosi Bizottságához, illetve FOB-hoz a munkaképesség-változás, a fogyatékosság véleményezése, vagy a keresőképesség felülvéleményezése céljából" (a továbbiakban: Orvosi Beutaló) megnevezésű nyomtatvány értelemszerű kiállításával történik. Ugyanezt a nyomtatványt kell kitölteni minden esetben, amikor a beteg vagy a kezelőorvos orvosszakértői vizsgálatot kezdeményez az OOSZI illetékes orvosi bizottságánál a munkaképesség vagy a fogyatékosság megállapítása, illetve a baleseti táppénzfolyósításának meghosszabbítása céljából.

(4) Az orvos az OOSZI illetékes bizottsága és a FOB elé történő beutaláshoz a 4. számú melléklet szerinti nyomtatványt használja és a rendelkezésére álló kórrajz kivonatát is mellékeli. 9. § (1) A FOB tagja az OOSZI kijelölt orvosi bizottságának két orvosszakértője, akik közül az elnök a beteg fodiagnózisa szerint illetékes szakorvos. (2) A FOB a döntését a rendelkezésére álló orvosi dokumentáció alapján hozza. Szükség esetén a beteget vizsgálatra berendelheti, a fekvőbeteget az ápolás helyén megvizsgálhatja.

(4) A FOB működésének helye az OOSZI területileg illetékes I. fokú orvosi bizottságának székhelye. A FOB munkarendjét az OOSZI főigazgatója határozza meg, a MEP igazgatójával egyetértésben.

(5) A FOB naponta ülésezik, döntése végleges.

(6) A FOB a beteg keresőképtelenségéről hozott döntését a vizsgálat lezárásával egyidejűleg írásban közli.



Szakbarbár
2006-10-31 10:45:19
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja