SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár! A következő helyzetben vagyok: December 24-én járt le a gyesem a második gyermekemmel.A szülési szabadság alatt elköltöztünk. Még nem sikerült állást találnom, és a korábbi munkáltatómmal nem bontottuk fel a szerződést. 2000 október óta vagyok ott munkaviszonyban, határozatlan idejű szerződéssel. Még tavaly felvetettem az igazgatónak egy lehetőséget, hogy mi lenne ha távmunkában dolgoznék részmunkaidőben, de ő hallani sem akart róla.Olyan a munkaköröm, hogy ez megoldható lett volna. Azt ajánlotta, hogy közös megegyezéssel bontsuk fel a szerződést. Kérem szépen a tanácsát, úgy tudom közös megegyezéssel nem járna nekem végkielégítés. Esetleg a munkáltatóval meg lehet egyezni egy bizonyos összegben? Nagy szükségem van most a pénzre, és már egy éve keresem az állásokat sikertelenül, de 2 gyerekkel tényleg nagyon nehéz elhelyezkedni. Az eddigi összes szabadságomat már kivettem a gyed és a gyes között.Mit tegyek, egyszerűen várjam meg, míg felmondanak? Ilyen helyzetben létezik rendkívüli felmondás részükről? Mi a legkedvezőbb lehetőség számomra?Arra is gondoltam, megpróbálom velük megbeszélni, hogy vegyenek vissza még állományba, és 1-2 hónapig betegszabi+ táppénz, majd utána bontsuk fel a szerződést, és jelentkeznék munkanélkülire, vagyis álláskeresési támogatásra. Várom a válaszát! köszönöm előre is: Hajni
Munkaszerződést - benne a munkavégzés helyét, jellegét - módosítani közös megegyezéssel lehet. A munkáltatónak szíve joga úgy gondolni, hogy nem lenne jó, ha távmunkában dolgoznál. Innentől kezdve nem tudod fenntartani a munkaviszonyt, mert az eredeti paraméterekkel nem tudod. Ő sem akar tovább foglalkoztatni, ez így egy klasszikus közös megegyezés, aminél ki lehet éppen kötni, hogy fizet valamit, de alapbeállításként közös megegyezésnél nem jár semmi.

Ha a szabadságok kiadása után nem jelentkezel munkára, akkor azonnali hatályú felmondással - leánykori nevén rendkívülivel - megszüntetheti a munkaviszonyodat, hiszen a munkaviszonyból származó leglényegesebb kötelezettségednek nem teszel eleget.
Rendes felmondással hülye lesz felmondani, miért fizetne akkor, amikor Te ugyanúgy nem tudsz neki dolgozni, mint ahogyan ezt ő sem akarja. Csak akkor mond fel és csak akkor fizeti azt, amit ilyenkor kell, ha csak az ő oldalán hiúsult meg a további foglalkoztatás. Ha a Tieden is, akkor visszajutunk a közös megegyezéshez.

Betegszabadságot járulékostul és táppénz 1/3-ot fizetni is hülye lesz, ugyan miért tenné? A munkáltató egy profitorientált vállalkozás, nem szociális támogatás nyújtó szervezet. Akkor fizet, ha dolgozol neki vagy ha jogszabály alapján kötelező. Itt egyikről sincs szó.

Ha már semmit nem tudsz tenni, legalább ne járasd le magad azzal, hogy ezekkekl bepróbálkozol, mert ki fog nevetni.

Szakbarbár
2013-01-03 20:04:16
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja