SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!
2004 óta van folyamatos munkaviszonyom egy kis cégnél. 2007-ben született első gyermekem, majd 2009-ben ugyanahhoz a céghez ahol korábban teljes állásban dolgoztam, félállásba visszamentem dolgozni, majd 2010-ben megszületett a második gyermekem (a félálláshoz külön, határozott idejű szerződést kötöttünk, ami a második gyermek megszületéséig tartott, majd életbe lépett a korábbi 8 órás szerződésem). Mialatt a második gyermekemmel itthon voltam GYED-en a cég leépült a dolgozókat elküldte, kivéve engem. A cég jelenleg papíron még megvan, de nem dolgozik benne senki, úgy tudom csak én és a főnököm vagyunk még oda bejelentve. A GYES megkezdésekor felhívtak, hogy az utolsó évemet otthon álláskereséssel is töltsem, mert nem kívánják már sokáig fenntartani a céget, azaz ha lejár a GYES-em nem lesz már ott számomra munka.
Az lenne a kérdésem, hogy
tegyük fel, hogy egy másik cégnél találok magamnak munkát a GYES idejére és ott elkezdtek dolgozni.
Köteles vagyok-e tájékoztatni a céget, aminél jelenleg fizetés nélküli szabadságomat töltöm, hogy máshol is elkezdtem dolgozni? Egyáltalán köthetek-e egy másik céggel határozatlan idejű munkaszerződést GYES ideje alatt?
Ha lejár a GYES-em és közös megegyezéssel elválok a régi munkahelyemtől, akkor a náluk felgyülemlett szabadságokat kötelesek-e kifizetni? Befolyással van-e a kifizetésre, hogy egy másik helyen elkezdtem dolgozni, vagy sem?
Segítségét előre is köszönöm.

Az együttműködési kötelezettség miatt jelentsd be, ha másik munkáltatónál dolgozol. Ez a kötelezettség így direkt leírva csak arra az esetre van, ha olyan helyről van szó, ami veszélyezteti a munkáltató gazdasági érdekét, felszámolásnál ez kizárt, de jobb a békesség.

Akármilyen jogcímen szűnik meg a munkaviszony, a szabadságot ki kell adni vagy meg kell váltani pénzben, ez független attól is, hogy lesz-e közben egy párhuzamos munkaviszonyod.

Szakbarbár
2012-09-11 16:57:13
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja