SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!

A következőkben kérném a segítségét.
2010.10.10-én megszületett első gyermekem. Úgy tervezném, hogy nem szeretnék visszamenni a munkahelyemre dolgozni, csak a második baba után (nagyon zűrös dolgok vannak most a munkahelyemen). Tulajdonképpen 2 kérdésem lenne:
1. Felröppent a hír, hogy a válságra való tekintettel a munkahelyemen lecsökkentik a munkavállalók fizetését. Ön szerint ez mennyiben érint engem, illetve hozzá nyúlhatnak-e ahhoz a fizetéshez, amivel eljöttem (bruttó 180.000 Ft).
2. A második kérdésem az lenne, hogy mi van akkor, ha a második baba a gyed lejárta után születik. (2012.10.10-ig GYED-et kapok - réggebben talán az volt, hogy aki 2 éven belül szüli meg a második babát, annak jár tovább a GYED).

Elolvastam természetesen a többi válaszát is, csak szeretnék megerősítést kapni, hogy jól értelmeztem-e. Ha a gyed időszakában már esetleg terhes vagyok, és a gyest nem veszem igénybe, hanem visszamegyek papíron dolgozni és kiveszem a szabadságomat és utána táppénzre megyek, akkor a béremet veszik alapul a TGYÁS és GYED kiszámításánál?

(Elnézést, ha értetlennek tűnök, de nem szeretnék "lyukra" futni).

Köszönöm megtisztelő válaszát!
Rengeteg kérdés torlódott fel, úgyhogy most a mi lenne ha kezdetűeket átugranám, illetve csak nagyon röviden válaszolnék rá.

Munkaszerződést - benne a munkabért - módosítani csak közös megegyezéssel lehet. Ha nem védene felmondási tilalom, akkor ha nem mész bele, felmondhatnának, de a felmondási tilalom miatt Neked nem tudnak felmondani. Ha nem változik és nem rúghatnak ki, akkor minden marad a régiben.

Akinek hosszú a biztosítási jogviszonya, mert már egyeske előtte is sokat dolgozott, annak nem érdekes, a gyed (utolsó napja) után 2 éven belül szülve (ez ugye 4 éves születésnap előtti dátumot jelent) bizonyos paraméterek esetén hosszabb lehet a gyedjogosultság.

Szakbarbár
2011-06-03 10:29:05
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja