SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakértő!

Azt szeretném kérdezni, hogy jól gondolom-e az alábbiakat.

2009. áprilistól 2009. július 14-ig táppénzen voltam, utána tgyáson dec 28-ig, majd 2010. okt 31-ig gyeden az első lányommal, majd 2010. nov 1-től újra tgyáson, majd 2011. ápr. 7-től gyeden vagyok. Úgy tervezzük a párommal hogy 3 év múlva bevállalnánk a 3. babát. Jól tudom hogy ha a szülés előtti időkben gyeden, gyes-en, vagy gyeten voltam és nincs meg az egy év biztosított jogviszony, akkor 180 nap biztosított jogviszony után számolják a következő tgyást, vagy az előző jutattás alapjául szolgáló időt veszik figyelembe újra? Úgy számoltam ha 2013-ban, a gyes mellett visszamegyek dolgozni, és kivenném az összes szabadságomat, ami felhalmozódott, és még további 2-3 hónapot töltenék munkaviszonyban, majd 2014-ben elmennék táppénzre (az előző két veszélyeztetett terhesség alapján feltételezem) szülésig, akkor a maximális gyed-et megkaphatnám, ha a bejelentésem a minimálbér kétszerese? A szabadságról visszamenetel után kellene hogy bejelentsenek a minimálbér 2x-ére (bejelentenek többre, ha esetleg ugy szükséges), már amikor a szabadságomat kivesszem ugye? Remélem érthetően írtam le, és jól értelmeztem a dolgokat.

Várom válaszát!

Köszönettel

Nagy Ágnes
Tb ügyintéző vagyok, nem jós, csak azt tudom elmondani, hogy MOST hogyan alakul a tgyásra, gyedre jogosultság illetve ezek összege.

Egy dolog a jogosultság, hogy jár-e, mennyi időre jár egy ellátás és másik kérdés, hogyha jár, akkor miből állapítják meg az összegét. Ha gyed, gyes, gyet alatt ketyeg a munkaviszonyod, akkor a jogosultsággal nem lesz gond, mert 2 éven belül 2 év biztosítási jogviszony van egyetlen nap munka nélkül is és így 2 éves korig végig jár. Ez volt az egyszerűbb része.

Legalább 180 bérezett napra minimálbér kétszeresénél - lényegesen - több bérrel érdemes gyúrni és azzal is csak a tgyáshoz, hogy korlátlan legyen. Ennél kevesebbel a kevesebb napi átlag, vagy 0 napnál a szerződés szerinti bér lesz a tgyás alapja minimálbér kétszerese korláttal, vagyis ennél több ebben az esetben nem lehet.

A gyednél a 180 bérezett nap megléte mindegy, az akár 0 bérezett nappal is lehet maximális és 180 nappal sem lehet több a maximálisnál.

Szakbarbár
2011-04-16 21:12:16
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja