SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár,

Kérném szíves segítségét/válaszát az alábbiakat illetően:

Jelenlegi munkahelyemen 2008. május 19. óta állok határozatlan idejű munkaszerződésben.
2009. október közepe óta táppénzen voltam veszélyeztett terhesként, kislányom 2010. április 14-én született.
Táppénz előtti bruttó havi jövedelmem 370.000 HUF volt.
2010. júliusában EU-n belül külföldre költöztünk ahol is jelenleg GYED-en vagyok.
Ismét babát várunk ez év szeptemb 20-ra, ezért néhány kérdés felmerült bennem terhességem ismeretében, illetve, hogy a második babánk külföldön fog megszületni.

- munkáltatómnak mikor kell bejelentenem az ismételt babavárást, szülés várható idejét?
- munkáltatómnál bármi gondot okozhat a tény, hogy GYED alatt külföldön vagyok, illetve külföldön fog történni a szülés?
- gondot okozhat-e, hogy nem járok otthon védőnőhöz/orvoshoz, nem otthon szülök a későbbi folyosításokat illetően, illetve milyen járandóságok illetnek majd meg? (egyszeri gyermekágyi segély, TGYÁS, GYED, GYES?)
- TGYÁS-nak, GYED-nek mi lesz az alapja esetemben, Ön szerint mennyi jár majd a második baba születése után, amennyiben jár valami? (táppénz miatt eleve csökkent a jelenlegi TGYÁS/GYED)
- felgyűlt szabadságaimat kivehetetem még a baba születése előtt, vagy nem érdemes, hogy járnék jobban a későbbi juttatások összegét tekintve?
- külföldi tartózkodásom miatt felmondhatja a munkáltatóm a határozatlan idejű szerződésem?

Előre is köszönöm szíves segítségét.
Üdvözlettel,

C. N.
A terjedelem meghaladja a nonprofit kereteket.

Szakbarbár
2011-03-02 21:27:11
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja