SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő! A passzív táppénzzel kapcsolatban szeretném kérni a segítségét. Azt tudom, hogy a munkaviszony megszűnését követő 3 napon belül kell elindítani, de azzal már nem vagyok tisztában, hogy következő lépésként ezt a munkahely felé azonnal jelezni kell-e vagy sem. Ill. úgy tudom, hogy a munkahely felé csak akkor ha az a kifizetőhely, bár azt nem tudom, hogy minden munkahely amennyiben nem szűnik meg automatikusan kifizetőnek számít-e? Vagy egyenesen a lakóhelyem szerinti egészségbiztosítási pénztárnál is megindíthatom, mivel a munkahelyem és a lakóhelyem nem azonos. Válaszát előre is köszönöm:

Az utolsó biztosítás alapozza meg a passzív táppénzre a jogosultságot, úgyhogy az utolsó foglalkoztatónak mindenképpen lesz hozzá valami köze. Ha a munkáltató tb kifizetőhely, és általában 100 fő fölött az, mert innentől kötelező, alatta meg csak bevállalható, ami nagyon ritka, szóval ha kifizetőhely, akkor ő az illetékes a passzív táppénz elbírálásában és folyósításában. Ha nem kifizetőhely, akkor az ő székhelye szerinti egészségbiztosítási pénztár, ebben az esetben a cég a táppénzigényhez egy foglalkoztatói igazolás nevű nyomtatványt állít ki a biztosításra és a jövedelemre vonatkozó adatokkal . 6 hónapra visszamenőleg lehet táppénzt igényelni, ezen belül akkor adod be az igényt, amikor pénzt akarsz kapni.



Szakbarbár
2006-03-02 11:42:33
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja