SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő! Nagyon hálás vagyok amiért foglalkozik tanácsadással. Az esetleírásom: 2003 okt-2005 jan. 31-ig folyamatos munkaviszonyom volt 70 E bruttóval. 2005 jun.1-től júl 7.-ig munkanélküli járadékon voltam. 2005 júl. 8.-tól nov. 31.-ig munkaviszonyom volt 130 E bruttóval. 2005 nov. 29.-től táppénzen vagyok max. febr. 28.-ig. Most minimálbér szerint kapok táppénzt és -bár elözőleg max. GYEDet számoltak- most azt mondták, hogy mivel nincs 180 nap folyamatos munkaviszonyom, ezért a GYEDet is minimálbér alapján fogom kapni. Kérdések: Ez ellen nem tehetek semmit? Aki mást mondott előzőleg az tévedett vagy a mostani? Úgy terveztem, hogy márc 1.-től "álláskereső" leszek. Ez a legjobb választás? Köszönöm a rám szánt idejét: M. Orsolya

A táppénz szabályok szigorúbbak, mint a tgyás és gyed megállapításának szabályai. Táppénznél 180 nap folyamatos biztosításból származó jövedelem hiányában egy eset kivételével, ami rád nem vonatkozik, a minimálbér az alapja, akkor is, ha 179 napban többmilliós a jövedelem. A tgyásnak és a gyednek 180-nál kevesebb napi jövedelem esetén a kevesebb napi átlag, de legfeljebb a minimálbér kétszerese az alapja. Ha a munkanélküli ellátás folyósítása alatt szülsz, akkor járni fog a tgyás és a gyed is, úgyhogy ha már nem akarsz, tudsz elhelyezkedni, akkor a későbbi ellátásokhoz tökéletesen megfelel a munkanélküli ellátást kapó álláskereső státusz.



Szakbarbár
2006-02-06 10:34:43
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja