SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Cím!

Az én helyzetem a következő:
Másodéves nappali tagozatos PhD hallgató vagyok, a férjem ősszel kezdi PhD tanulmányait. Szeretnénk babát minél hamarabb, de fogalmam sincs, hogy nekünk, mint hallgatóknak, milyen juttatások (Gyes, Gyed, stb..) járnának, járnak-e egyáltalán? Nekem diákmunkákon kívül nem nagyon volt más munkám, férjem másfél évig folyamatosan dolgozott hallgatói jogviszonnyal 4 órás állásban.
Mivel szeretek előre tervezni, ezért az is érdekelne, hogy hogy járunk jobban? Ha először befejezem az utolsó évemet, vagy ha még idén teherbe esek, és passzív félévre megyek. Esetleg jobb lenne, ha a férjem menne gyesre?

Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel:
M
Gyesre apuka is mehet és ha jogosult gyedre, akkor a baba 169 napos korától ő is igényelheti.
A tgyás és a gyed jogosultsági feltételei a szülést megelőző 2 éven belül legalább 365 nap biztosítás és egy aktuális biztosítási jogviszony. A nappali tagozatos tanulmányok nem minősülnek biztosításban töltött időnek - pénzbeli ellátásra nem jogosít, csak természetbenire - , de ezekből 180 nap beszámítható a szükséges 365-be. Tehát dolgozni kellene onnantól, hogy biztos a terhesség, mert legalább 185 napot így tudsz összeszedni.

Szakbarbár
2010-07-03 17:55:26
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja