SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!
Gyesen lévő (2010.júl.4-ig) anyuka vagyok, aki vissza szeretne menni dolgozni. Régi munkáltatóm azt mondja nincs munka, nem tud visszavenni.
1. Milyen jogaim vannak ebben az esetben? Mit követelhetek tőlük? Mit tanácsol mit tegyek?
2. Azt is szeretném kérdezni, hogy mennyi szabadság kumulálódott? 2004.dec.től vagyok itt alkalmazásban, 2005-ben nem vettem ki szabadságot (elévült-e?), 2005.08.24-től -2006.02.06-ig TGYÁSon, 2006.02.07-2007.07.03-ig Gyeden, 2007.07.04-től 2007.12.18-ig ismét Tgyáson, 2007.12.19-től 2009.06.29-ig Gyeden és 2009.06.30-től most GYesen vagyok.
3. Kérhetem-e, hogy ha nem is tudnak visszavenni, legalább a szabadságom adják ki most a Gyes alatt?
Válaszát nagyon köszönöm,
M.Andrea
A gyedhez/gyeshez kért fizetés nélküli szabadság csakis és kizárólag Tőled függ, hogy mikor veszed igénybe, a munkáltató csak asszisztál hozzá azzal, hogy tudomásul veszi. Bármikor dönthetsz úgy, hogy nincs szükséged tovább fizetés nélküli szabadságra. A fizetés nélküli szabadság lejártát követően a munkáltatónak ki kell adnia a felhalmozódott szabadságot, ami a tgyásra és a gyed 1. évére járt mindkét babával. Ezt hadd ne számoljam ki, hogy mennyi, mert időigényes, nem is menne a korod nélkül. A 2005-ös sem évült el, mert azt már akadályoztatás miatt nem lehetett kiadni (tgyáson voltál, talán előtte táppénzen is), tehát nem csak "simán" nem volt kiadva, hogy elévült volna 3 év alatt.

Ha tehát vissza akarsz menni dolgozni, akkor nemcsak hogy kérheted a szabadság kiadatását, hanem ez egyenesen a kötelessége is a munkáltatónak. Ha nem mennél vissza, akkor viszont csak akkor kell kiadnia, ha ez esedékes lesz a munkába állás.

Ha gyesről vissza akarsz menni dolgozni, akkor a munkaszerződés szerint a korábbi paramétereknek megfelelően kell foglalkoztatnia, vagy közös megegyezéssel tudjátok ezeket a kondíciókat módosítani és akkor a megállapodás szerint foglalkoztat.
Ha egyik sem megy, akkor állásidőre járó bért kell fizetnie, amiért viszont napi 8 órán keresztül malmozni kell a munkahelyen. Ezt a játékot valaki előbb-utóbb megunja, feladja és a másik nyert: vagy Te, és akkor bejárás nélkül is kapod az állásidőre járó bért, vagy a munkáltató, mert mégis inkább visszamész gyesre, mert kellemetlen a helyzet és akkor nem kerülsz pénzébe.



Szakbarbár
2009-10-28 09:00:17
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja