SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!
Végre újra itt!!!!
Remélem érthetően írom le a dilemmámat: Novemberben lejár a gyedem, jön a gyes. Bírósági tisztviselő vagyok, megkérdezték, nem megyek vissza dolgozni. De mi lesz, ha kevésnek bizonyul a 28ezer forint…?? Több havi szabadságom gyűlt össze, ki lehet-e venni, ha kellene a pénz? A munkáltató jóindulatán múlik ez? Meg kell beszélni, hogy tulajdonképp nem akarok dolgozni, csak a szabikat kivenni, aztán mehet tovább a fizetés nélküli szab., amíg gyes jár? Vagy ilyet nem lehet csinálni? Vagy azt kell „hazudnom”, hogy dolgozni akarok, de aztán mégse megyek a szabi után? Ilyenkor megtagadhatja-e a fizetés nélkülit aztán? Vagy köteles kérésre is kiadni a szabit, nem csak visszatéréskor? (Nem jó a kapcsolat a főnökkel.)Várom megnyugtató válaszod!
Köszönettel: Ani
Hogy megéltek-e akkor, ha csak egy gyest adsz a családi kasszába, azt úgy gondolom, hogy egy háztartást vezető nő fel tudja mérni előre is, úgyhogy a dillemád lényegét nem értem.

A fizetés nélküli szabadság igénybe vétele a Te kizárólagos döntésd, a munkáltató csak asszisztál hozzá azzal, hogy tudomásul veszi. Bármikor dönthetsz úgy, hogy mégis dolgoznál vagy hogy mégsem. Ha azt mondod, dolgoznál, a munkáltatónak kutya kötelessége a szabadságot kiadni. Ha még nem állnál munkába, akkor csak ha rugalmas, akkor fogja ezt tenni.
A jogokat viszont a rendeltetésüknek megfelelően kell gyakorolni, tehát nem célszerű hülyének nézni a munkáltatót meg esetleg valakinek a munkahelyét elvenni... (Ebből simán lehet az, hogy egy határozott időre felvett kolléganővel közlik, hogy akkor eddig tartott a határozott idő, mert jössz vissza, kiléptetik, aztán kiderül, hogy nem is dolgozni akarsz, csak némi pénzt felmarkolni.)


Szakbarbár
2009-10-02 10:15:21
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja