SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár! Segítséged szeretném kérni az alábbiakban: Kislányunk 2005.09.07-én született, a munkaviszonyom 1999 óta folyamatos, 2005 évi havi bruttó bérem 200.000Ft. 2005 augusztus 1-től szülésig táppénz, 2006.02.21-ig TGYÁS, majd 2007.09.07-ig GYED következett. Jelenleg GYESen vagyok és útban van a következő gyerkőc, a szülés várható időpontja 2008.08.31. Mi jelent az ellátások szempontjából az, ha a szülés a GYES lejárta után történik, ha előtte nem megyek vissza dolgozni(a munkáltatóm igazából csak 4 órába várna vissza)? Jogosult vagyok TGYÁSra, és GYEDre? Ha visszamegyek dolgozni, de nem jön össze a 180 bérezett nap, vagy ha egyből táppénzre megyek, munkába állás és szabadság nélkül, mi lesz a TGYÁS, GYED és táppénz számítás alapja? Milyen összegekre lehet számítani? És végül az utolsó: Mennyi ideig terheli a munkáltatót a táppénz 1/3-a? Elnézést ha túl sok kérdést tettem fel, de szeretném tisztán látni esetemet. Előre is köszönöm segítséged, üdvözlettel:

Ha maradsz gyesen és 0 bérezett nappal szülsz bele, akkor a tgyás és a gyed alapja a szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese. Ez azt jelenti, hogy a gyeded így is maximális lesz, mert annak is a minimálbér kétszerese az alapja, a tgyás meg nettóban valamivel több ennél, mert abból nem vonnak nyugdíjjárulékot. Ha táppénzre mennél, akkor is ugyanez a helyzet, mert akkor a táppénz előtti pár nap 80%-os betegszabadság lesz egyedül, ami beszámít az átlagba, de az is több, mint a minimálbér kétszerese, úgyhogy legfeljebb ennyit vesznek majd figyelembe a tgyás és a gyed alapjaként. A táppénz alapja a 2005-ös átlagod lenne, mert az ún. kedvezményszabály alapján a gyedhez beszámító átlagkereset éledne fel az alapjául. A munkáltatót a táppénz 1/3-a a teljes táppénzes időszak alatt terheli, plusz előtte a betegszabadság járulékostul.



Szakbarbár
2008-01-07 11:26:24
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja