SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
Kislányom 2017. augusztusában született. A csed lejárta után visszamentem dolgozni, 4 órás munkaviszonyba. Emellett a gyedet is én kapom. Úgy néz ki, hogy idén szeptemberben érkezik a kistesó.
Hogy fogják a 2. gyereknél a csedet kiszámítani? A jelenlegi, 4 órás munkaviszony alapján? Nem szeretnék kevesebbet kapni, mint 2 évvel ezelőtt. Esetleg az megoldás, hogy visszakérem magam 8 órába és elmegyek táppénzre? Ha igen, mennyi ideig kell 8 órásnak lennem? Mi a legjobb megoldás (amivel a munkáltatót sem verem át)
Köszönöm válaszát!
A jogalkotó pár éve felismerte, hogy nem kéne a szorgalmas kismamákat azzal büntetni, hogy kevesebb ellátást kapnak egy következő babával, amiért a számítási időszakban részmunkaidőben alacsonyabb bérük van. Ezért ha ugyanabból a jogviszonyból a gyed, vagy gyes alatt, illetve ezek után 1 éven belül újra szülve és az általános szabályok szerint - a 4 órás bérből számítva - alacsonyabb lenne a következő csed és gyed alapja, mint az előző csedé volt, akkor az új csed és az új gyed alapja az előző csed alapjával fog megegyezni.

Szakbarbár
2019-01-27 08:59:07
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja