SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár,

Helyzetünk a #120347 kérdéshez azt hiszem nagyon hasonló, csak kicsit túlcsúszunk a 3 éven:
2016 januárban jött az első baba, feleségem azóta csed/gyed-en volt, illetve most gyesen.
2019. februárra van kiírva a második baba.
Első kérdésünk az lenne, hogy az új csed/gyed visszaugrik-e majd az eddigi csed/gyed összegre?
Ettől részben függetlenül pedig feleségemnek volna lehetősége még most is visszamennie dolgozni, az a kérdés, hogy az befolyásolná-e az ellátások összegét?
(részletesebb infókat szívesen adok emailben.)
Köszönettel!
A kedvezményszabály akkor alkalmazható, ha ugyanabból a jogviszonyból születik a következő baba a gyed, gyes alatt vagy ezek végét követő 1 éven belül. 3 év 1 hónap korkülönbségnél utóbbi így van, tehát ha az általános szabályok szerint megállapított csed, gyed kevesebb lenne, mint az előző baba utáni csed alapja volt, akkor újra ez lesz az új ellátások alapja. Munkának akkor van jelentősége, ha minimálbér kétszeresét (lényegesen) meghaladó és előző csed alapjánál magasabb bérrel legalább 120 napig dolgozik úgy, hogy ez a csed kezdetét megelőző 3. hónap végéig van. Ha ezek nem teljesülnek mind, akkor nem lehet a munkával több ellátást elérni .

Szakbarbár
2018-07-27 07:09:10
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja