SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!

2013.01.23-án született első gyermekem, 2015.01.16-án 2. 2017.03.04-én 3. Felváltva voltam mindvégig Cseden és gyeden. Ha jól értelmezem, körülbelül 80-90 nap szabadság jár nekem, ha visszatérek jövö márciusban dolgozni?
Illetve, ha születne még egy gyerekem 2020 elején (gyes alatt) akkor is jogosult lennék-e a maximális gyedre(eddig azt kaptam), ha 2019 februárjától szabadságon, illetve táppénzen lennék? Melyik érné meg jobban?
Köszönettel
Mindhárom gyermekkel a szülési szabadság - amire a csedet kaptad - és a fizetés nélküli szabadság - gyed - első 6 hónapjára járt szabadság, ez nagyságrendileg lehet 80-90 nap. Egy következő babával a csed és a gyed alapja a szabadságból számított átlag, ha nem voltál szabadságon, akkor pedig az aktuális szerződés szerinti bér, illetve az előző csed alapja közül a magasabb. A szabadsággal akkor járhatsz jobban, ha
- a béred lényegesen több, mint a minimálbér kétszerese
- azóta, hogy hármaska született, sokat emelkedett
- és tudnál legalább 120 naptári napot szabadságon lenni.
Ha ez a 3 együtt teljesül, akkor az új csed alapja tudja több lenni, mint a régi csedé volt. Kevesebb semmiképpen sem lesz, ez a korábban említett, szakzsargonban kedvezményszabálynak hívott rendelkezés lényege hogy legalább ugyanennyi lesz újra.

Szakbarbár
2018-02-12 08:19:03
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja