SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakértő!

2018.02 hó elejére várom gyermekem. 2016.10.01.-én kezdtem el dolgozni, 2017.03.01-el váltottam munkahelyet, ahol azóta is dolgozom. Előtte passzív jogon GYED-en voltam, ami idén márciusban járt le. Mindezek mellett 2015.11. hó óta vagyok társas vállalkozó.
A kérdésem az lenne, hogy a két munkaviszonyom után jár e nekem CSED és GYED majd. Társas vállalkozóként nem jár, azt tudom, mert nem járulékoztam (GYED mellett nem vettem fel jövedelmet, utána pedig 36 órát meghaladó munkaviszony miatt)

Köszönöm!

CS.
Kapaszkodj meg: társas vállalkozóként jogosult vagy táppénzre és csedre a minimálbér másfélszerese után akkor is, ha soha egyetlen Ft járulékot sem fizettél. Egyetlen feltétel, hogy a nulla jövedelmek legyenek bevallva - tehát ne legyen az, hogy nincs róla bevallás, egyébként is tólni kell havonta a nullás bevallásokat, csak hogy rögtön mondjak még egy furcsa dolgot. Ha két jogviszonyból igényelsz táppénzt, akkor 2 eredeti példányban kell hozzá táppénzes papír.

A munkaviszonyodból egyértelműen jogosult vagy mindenre, mert 2 éven belül van 1 év előzetes biztosításod - ennek nem kell egy helyen, de még csak folyamatos biztosításokból sem meglennie. Ha a béred alapján nem lenne maximális a gyed, akkor eddig az összegig kiegészül a társas vállalkozóként igényelt gyeddel.

Szakbarbár
2017-08-20 09:57:50
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja