SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Üdv!
András vagyok és tanácsot szeretnék kérni a csed, GYED számítással kapcsolatban. Feleségem november 27.re van kiírva szülésre. Neki közel 6 éve folyamatos munka és biztosítási viszonya van annyi kitétellel, hogy május 1 től saját bt-n belül napi 8 óra munkára kötelezett mert előző jogviszonya megszűnt, mivel beltag így kötelezett munkavégzésre.
Május 1 ig átlagosan bruttó 300e volt a fizetése, most 200e bruttóra van nálunk bejelentve.
Kérdésem az lenne, hogyha táppénzre jön június 1-el, az mennyire hátrányosan befolyásolja csed, GYED számítását, illetve hogy ilyenkor mi alapján számolnak, mert őt a szülésig táppénzen tartanánk.
Köszönöm a tájékoztatást!

Üdv
Lovas András
Minden ellátás alapja csak az utolsó jogviszonyban elért jövedelem. Táppénz alatt nem kell járulékolni, a táppénz pedig nem számít bele semmibe, tehát csak előnye van. A bére legyen májusra is 300.000, ez az ideális, 30 nap után pedig - ez fontos, hogy legalább ennyi legyen ezen a helyen - már mehet is táppénzre. A csed és a gyed alapja a minimálbér kétszerese lesz, ami utóbbiból a maximumot jelenti.

Szakbarbár
2017-05-24 16:02:54
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja