SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
39 éves vagyok, 2017 április végén lesz a kisfiam két éves, ekkor lejár a gyedem. 8 éves folyamatos munkaviszonyból jöttem el szülni, épphogy kivettem a végén 18 napnyi táppénzt. A bruttó átlagbérem kb. 235e Ft volt. Ez alapján kaptam a CSED-et és most a GYED-et. Tervezzük a következő babát, lehet, hogy már úton is van. A volt munkáltatóm nagyon rugalmas és kedves az ott töltött éveimre tekintettel, szerintem meg tudok vele beszélni bármilyen variációt. Mi lenne a legideálisabb a jövőnkre nézve? Őt sem terhelném felesleges költségekkel. Májustól már csak GYES-t kapnék, az nem lenne jó megoldás.
Ha visszamegyek dolgozni és már terhes is vagyok, akkor akár azonnal elmehetek táppénzre? (nagy esélyem van a veszélyeztetettségre) Vagy szükséges valamennyit dolgoznom a jövőbeni CSED-GYED jogosultsághoz?
Táppénz mellett járna a GYES is?
Kötelező a bent lévő szabadságokat kivenni? Ez két év után kb. mennyi nap?
Illetve ha még nem vagyok terhes, elmehetnék-e egyből fizetetlen szabadságra?
Mekkora bruttó összeggel lehet a GYED maximumot a jövőben elérni?
Köszönettel: Zsuzsa
Minimálbér kétszerese alatti bérrel teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, ugyanannyi csed és gyed lesz belőle akkor is, ha egyetlen napot sem dolgozol meg akkor is, ha lesz 180 bérezett napod. Ha olyan rugalmas a munkáltató, akkor emelje meg a béredet a minimálbér kétszeresére - rögtön a gyed utolsó évében várt összegre - , mindössze ennyit kell tenni, így a minimálbér kétszerese lesz a csed és a gyed alapja, ami utóbbiból a maximumot jelenti.

Táppénz és gyes a megyék egy részében - eltérő a hivatalok álláspontja - akkor megy együtt, ha táppénz előtt legalább 1 napot szabadságon voltál, úgyhogy ezt érdemes még azelőtt beiktatni, mielőtt esetleg kiderül, hogy enélkül nem működik.

Szakbarbár
2017-04-10 00:05:32
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja