SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő! A következő problémával fordulok önhöz. A gyermekem 2014 októberében született, ekkor 2 munkahelyem volt, így a maximális táppénzt,tgyást,gyedet-et kaptam. Ezalatt először az egyik, majd most a gyesem alatt(március elsejével) a másik munkahelyem is megszűnt. Próbálkozunk második csemetével, sajnos még sikertelenül. Az lett volna a terv, mivel a munkaviszonyom megvolt, hogy a most megszűnő cégemtől megyek ismét táppénzre stb. De sajnos a cég becsődölése közbeszólt....Így az lenne a kérdésem, hogy mit kell ahhoz tennem, hogy ismét maximális ellátást kapjak majd a második gyermekemmel is? Így március elseje óta nincs bejelentett munkahelyem, a gyest viszont továbbra is kapom. Mennyi bejelentett munkaviszonynak kell meglennie, hogy semmilyen fennakadást ne okozzon a továbbiakban? És még egy fontos kérdés, így, hogy most van pár napom(hetem), amikor nem volt bejelentett munkahelyem(csak a gyest kapom), okoz-e a későbbi számításoknál valamilyen problémát esetleg kiesést?
A szülés előtti 2 évben 365 nap biztosítási jogviszonynak kell lennie egyik jogosultsági feltételként (a másik pedig, hogy ez a jogviszony legalább a csed 1. napján fennálljon). A biztosításod addig ketyegett, amíg a 2. munkaviszony is megszűnt. Azóta a gyest úgy kapod, hogy szolgálati időt szerzel és egészségügyi ellátásra jogosult vagy, de a biztosítás, ami pont azzal több, hogy újabb táppénzre, csedre, gyedre is jogosult vagy, ez már nem ketyeg. Amíg 2 éven belül nem esik ki 1 évnél több, addig az 1 év előzetes biztosítás megvan, tehát ha durván februárig szülsz, akkor csak egy aktuális munkaviszony kell, minimális ledolgozott idővel. Minél később szülsz ehhez képest annál többet kell dolgozni, pl. 2018 májusban csak 10 hónap előzetes biztosításod lesz 2016. május-2017 március között, ezért 2 hónapot kell az új helyen dolgozni a csed és a gyed érdekében.

Szakbarbár
2017-03-24 18:00:22
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja