SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!
2016. augusztus 25-én született meg a lányom, ettől a naptól igényeltem a csed-et. Egy felsőoktatási intézmény szervezeti egységénél kezdtem el dolgozni közalkalmazottként 2010.02.01-től, aztán 2014.12.15-től átkerültem egy másik szervezeti egységhez, innen mentem szülni, munkaviszonyom 2010 óta így folyamatos. Felmerült annak a lehetősége, hogy a csed lejártát követően újra munkába állhatnék, viszont teljesen más munkakörben (napi 4 órás távmunka), de a szervezeti egység ugyanaz maradna.
Ehhez kapcsolódóan az alábbi kérdéseim lennének: ilyen esetben a napi 4 órás munkabért az eredeti napi 8 órás fizetésem alapján fogják meghatározni, vagy ennek kialkudása a munkáltató és az én megegyezésem alapján történik mivel más jellegű munkáról van szó? A szabadságok ilyenkor hogy alakulnak? A napi 8 órás állásom után gyűlnek a napok a gyed és gyes ideje alatt, és közben jogosult vagyok a napi 4 órás állásból fakadó szabadságnapokra is? Ha visszamennék dolgozni, felmondási védelmem lenne így? Havi 6000 Ft-os étkezési utalvány jár, ezt kapnám továbbra is a 8 órás állásom után és a 4 órás állás után is arányosítva?
Azt szeretném még megtudni, hogy ha visszamegyek dolgozni és időközben jönne a 2. gyerek, akkor ez után mi lenne a csed és gyed számítási alapja?

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Közszféra munkajogához nem értek, úgyhogy a besorolás esetleges változásával kapcsolatos kérdésedre nem tudok válaszolni.

1 db jogviszonyod van, csak abban módosulnak a paraméterek, tehát szabadság 1 jogviszony alapján jár.

Béren kívüli juttatás a munkáltató belső szabályzata, tehát a privát döntése alapján jár, versenyszférában ismerek olyan céget, aki a munkaidő alapján arányosít és olyat is, aki nem. utána kell nézni a helyi szabályozásnak, vagy majd kiderül az első hónapban.

Egy ideje már nincs az, hogy a szorgalmas kismama jutalma a következő babával a részmunkaidős bérből számított kevesebb csed, gyed. Ha ketteske gyedbe, gyesbe, vagy az utolsó ellátás után 1 éven belül születik és az egyeskével kapott ellátások alapján csak a jelenlegi helyen szerzett egykori jövedelem volt, akkor ketteskénél először megnézik, hogy az általános szabályok szerint mennyi lenne az ellátás - a 4 órás bérből számolódna -, majd ezt összehasonlítják az előző csed alapjával és a kettő közül a magasabb összeget állapítják meg. Így legalább ugyanannyit fogsz kapni a következő babával is, mint az előzővel.

Szakbarbár
2016-12-11 07:55:06
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja