SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
Kérdésem, hogy kismamáknál a felmondás elleni védelem hogyan működik Kttv. szerinti foglalkoztatásnál? Határozatlan idejű kormánytisztviselői jogviszonyról van szó, ami szeptemberben jött létre, és előtte is folyamatos volt a munkaviszony a jelenlegi foglalkoztató jogelődjénél.
Olvastam olyan véleményt, hogy elég a 12. héten bejelenteni a várandósságot, mert a védettség már várandósság megállapításától kezdve él, függetlenül a munkáltató tájékoztatásának idejétől. A Kttv.-ben mást láttam, bár nem vagyok TB területen otthon.
Más szerint nem szabad várni, hanem mielőbb táppénzre kellene menni terhesként, mert csak akkor és addig él a védettség, ha betegállományban van a kismama, ráadásul egész végig és megszakítások nélkül táppénzen is kell maradnia. Eszerint ha mondjuk bejelentem még most a 8. héten, és járok dolgozni továbbra is, akkor nem leszek védve a felmondástól kismamaként? Vagy bejelentem, elmegyek táppénzre a 12. hétig, majd visszamegyek dolgozni, és akkor szintén elküldhetnek a várandósság ideje alatt is? Ezt nem igazán értem, és nem tudom, mi lenne a jó megoldás.
A 12. hét betöltéséig szívem szerint itthon maradnék, de úgy 4 hét után szeretnék visszamenni dolgozni. Vajon ez így egyáltalán járható?
Köszönöm szépen a választ!
Világéletemben a versenyszférában dolgoztam, így csak az Mt-t ismerem, sajnos nem tudok Neked válaszolni .

Szakbarbár
2016-11-28 16:31:02
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja