SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!

Jelenleg passzív gyeden vagyok itthon az első gyermekemmel. Ha visszamennék dolgozni, akkor egy esetleges újabb terhesség esetén hány hónap ledolgozott idő eltelte után mehetnék táppénzre, mint veszélyeztetett terhes?
Ha jól tudom, annyi időt lehet táppénzen tölteni, amennyi a ledolgozott idő. Ha mondjuk 4 hónapot dolgozok, és 3 hónapos terhesen kiír a doki, akkor az utolsó 2 hónapban egyszerűen nem kapnék semmit?
Válaszát előre is köszönöm.
Minden attól függ, hogy mikor szűnt meg az előző munkaviszony és mikor kezdődne a következő. Ha nincs a kettő között 1 év, akkor egészen biztosan jogosult leszel csedre, gyedre. Ha több, mint 1 év, akkor a dátumoktól függően vagy csak a csed jár, vagy a csed és a gyed is.

Táppénz a folyamatos biztosítással megegyező időre, de legfeljebb 1 évre jár, a napokat csökkentik az 1 éven belül táppénzen töltött napok. A passzív csed, gyed és az "utcáról igényelt" gyes ún. jogfenntartó idő, ha ilyen van két biztosítási jogviszony között, akkor a folyamatosság nem szakad meg, tehát akár az egész terhességet táppénzen töltheted.

Szakbarbár
2016-04-22 07:30:56
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja