SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakértő!

Szeretnék tanácsot kérni. 2005. augusztus 15-től van folyamatos munkaviszonyom a munkáltatómnál, 2010-től vezető beosztásban, az illetményem 540 000 Ft. 2013. június 25-én született a gyermekem, előtte 2012. októbertől táppénzen voltam. A születését követően TGYÁS, majd 2015. június 25-ig GYED-et kaptam. Jelenleg GYESEN vagyok és terhes a második babámmal. A kérdésem az lenne, hogy mi lenne célszerű az én esetemben, mert szeretném, ha normális összegű CSED-re és GYED-re lennék jogosult a gyermekem után is, aki 2016. februárjában fog születni. Célszerű lenne elmenni táppénzre vagy vegyem ki a felhalmozott közel 60 nap szabadságomat? Hogyan járok a legjobban? Létezik-e még az a szabály, ha a két gyermek születése között 2 év eltelt, akkor sem lehet kevesebb a CSED és a GYED az első gyermeknél folyósított összegnél. Válaszát előre is megköszönve!
Üdvözlettel: Dritus.
Akármit csinálsz is, a júliustól érvényes szabályoknak hála a következő csed annyi lesz, mint az előző volt, a gyed pedig mindig maximális lesz. Ha pár nap szabadság után - amit lehet a gyes mellett - táppénzre mész, akkor egyszerre jár a táppénz és a gyes, a táppénz semmit nem befolyásol negatívan.

Szakbarbár
2015-08-23 19:51:42
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja