SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!

Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz.

2010. szeptember 27-től közszolgálati tisztviselő vagyok. 2013. 07.24-én született első gyermekem. Azóta itthon vagyok vele (először tgyás-t, majd gyed-et kaptam) , augusztus hónaptól gyes-ben részesülök.

Várhatóan jövő év márciusában születik meg második gyermekem, ezzel kapcsolatosan szeretném kérdezni, hogy jól értelmezem-e a 2015. július 1. napjától hatályos új rendelkezéseket, mely szerint, ha az újabb gyermek a gyermekgondozási segély igénybevétele alatt születik, és az újabb gyermek születését megelőzően utolsóként született gyermek jogán megállapított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja magasabb összegű, mint az újabb gyermek születése okán számított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja, akkor, a magasabb naptári napi alap alapján kell az ellátást megállapítani.

Fentiek alapján a konkrét kérdésem az lenne, ha a következő gyermekem születéséig nem megyek vissza dolgozni (nem tudok visszamenni dolgozni) , akkor is jogosulttá válok-e az első gyermekem után számított magasabb összegű ellátásra.

Előre is köszönöm szíves válaszát.

Üdvözlettel:
Viktória
Igen, magyarul és röviden pontosan azt jelenti az idézett szabály, amit Te is írtál: ha az általános szabályok szerint kevesebb lenne az új csed, akkor annyi lesz, mint a régi volt.

Szakbarbár
2015-08-16 11:50:35
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja