SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!

Csed/gyed illetve táppénzes kérdésem van:
Feleségem 2014.12.31-ig dolgozott, kis kihagyás után pedig 2015.06.01-től van újra munkaviszonya, közben összejött a baba, 2016. legelejére vagyunk kiírva.
Egyelőre meg tudjuk oldani rugalmasan és stresszmentesen a munkát, de orvos azért jelezte, hogy ha ez változna, inkább kiírná táppénzre.
Úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy a táppénzes időszak befolyásolja-e, ha igen milyen mértékben a későbbi ellátás összegét?
A táppénz nem számít bele az ellátások alapjába, amikor az átlagot számolják, akkor az összege nincs benne a számlálóban, a napjai pedig nincsenek benne a nevezőben.

Úgyhogy itt most nem is ez az érdekes, hanem az, hogy a megszakadt biztosítás miatt csak annyi táppénzre jogosult, amennyit az új helyen dolgozott és a táppénz csak a minimálbér 50%-a lesz. Tehát egyelőre még ne menjen táppénzre, mert nem fogja kihúzni addig, amíg kéne. A csedet már a szülés várható idejét megelőző 28. naptól lehet igényelni. Meg kell nézni, hogy a -28. nap a munkaviszony kezdete között hány nap van, ezt el kell felezni és amikor már dolgozott annyit, mint az időszak fele, utána már jöhet a táppénz.

Szakbarbár
2015-08-09 10:04:50
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja