SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakértő!

2013 szeptemberében született az első gyermekem és 2015 december végére várom a második gyermekemet. A munkáltatómtól 2 évre kértem a fizetés nélküli szabadságot (ez szerepel a hivatalos papíron). Az a kérdésem, hogy a GYED lejárta után egyből mehetek táppénzre, vagy el kell mennem pár nap szabadságra előtte? Ha igen akkor hány nap szabadságot kell kivennem és ugye nem rúghatnak ki a szabadság alatt, mert szerintem nem várnak tárt karokkal vissza? Amióta GYED-en vagyok azóta kétszer emelték a béremet (életpálya modell). Majd a CSED-et és a GYED-et a megemelt bérem alapján fogják számolni? Előre is köszönöm a válaszokat.

Mónika
Terhesen felmondási tilalom véd, úgyhogy nem rúghatnak ki.

A gyed vége után rögtön mehetsz táppénzre - még előtte is mehetnél, ha visszamondod a fizetés nélküli szabadságot, ami a bejelentéstől számított 31. napon megszűnik. De korrektebb és egyszerűbb legkorábban a gyed végét követő naptól táppénzre menni. Akár azonnal is felvetetheted magad táppénzre, viszont ebben az esetben gyesre nem leszel jogosult, ezt apuka tudja megigényelni és majd vissza kell adnia Neked a csed kezdetén, mert ott meg ő nem lesz rá jogosult. Ez egy kicsit macerás, egyszerűbb, ha kiveszel pár nap szabit és utána mész táppénzre, így már jár egyszerre a gyes és a táppénz és akkor nem kell az oda-vissza adogatással vacakolni.

Ha az új béred több, mint amivel eljöttél szülni, a régi nem volt több, mint a mostani minimálbér kétszerese és legalább 12 napot leszel táppénzen, akkor a következő csed és gyed alapja az aktuális bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese.

Szakbarbár
2015-07-11 10:21:51
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja