SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
2015. szeptemberében született meg a fiam, jelenleg gyeden vagyok vele. A munkaviszonyom határozott idejű volt, a gyed folyósítása alatt, 2016.03.31-én megszűnt. Ismét várandós vagyok, 2018. januárjára várom a következő gyermeket.
Kérdésem: hol kell igényelnem születés után a csedet, illetve gyedet, és mi alapján számítják majd? (a korábbi ellátásnak megfelelő összegben kapom majd?)
Válaszát előre is köszönöm.
Leírhatom, hogy hol kell csedet, gyedet igényeli, de a jelenlegi helyzetben csak feleslegesen töltenéd az időt vele, mert nem lennél rá jogosult. A naptár és a matek miatt a gyed az teljesen esélytelen, vagyis nem tudsz olyat tenni, amivel gyeded lehetne, de egy csedre még jó lehetsz, mert annak lazábbak a jogosultsági feltételei. Ott a passzív gyed is beleszámít az előzetes biztosításba, amiből - egy aktuálisan fennálló biztosítási jogviszony mellett - a szülés előtti 2 évben 365 nap kell. Az előzetes biztosítás tehát rendben van a csedhez, egy aktuálisat kéne még szerezni: munkaviszony jó fej cégnél, egyéni vállalkozás, legrosszabb esetben álláskeresési járadék igénylés, de azzal a csed alapja csak a minimálbér. Az előző kettő esetén - megfelelő, mert ezt elérő jövedelem mellett - akár a duplája is lehet.

Szakbarbár
2017-07-31 22:26:17
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja