SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár! Amennyiben tudna segíteni, szabadsággal kapcsolatban szeretnék kérdezni. 2 gyermekem születése után 2007 őszén mennék vissza dolgozni, GYES igénybevétele mellett. Első gyermekem 2004 januárban, a második 2006. januárban született. Mennyi szabadságom halmozódik fel? A két gyermek miatt 2x annyi szabadság jár? Tehát mindkét szülési szabadság idejére (TGYÁS) és mindkét GYED első évére, vagyis összesen 3 évnyi (64-65 nap, ha 1977-ben születtem)? (az első szülés előtt nem maradt benn szabadságom, s a gyermekek utáni pótszbadságot a férjem igényelte ezekre az évekre) A 2. gyermek után járó szabadságot (ha jár) is egyből ki kell adni vagy csak a GYES letelte után? Azt is szeretném megkérdezni, hogyha részmunkaidőben állok munkába, de szülés előtt 8 órában dolgoztam, akkor a felhalmozódott szabadság idejére melyik munkaviszonyra vonatkozó munkabér jár a 8 órás vagy a részmunkaidős? Segítségét előre is köszönöm!

A tgyásra és a gyed 1. évére jár a szabadság, 2 gyereknél ez 2 tgyás és 2 gyed, ahogy Te is írod, nagyjából 3 évnyi szabadság. A szabadságot az akadályoztatás (babázás) végét követő 30 napon belül el kell kezdeni kiadni és az egészet ki kell adni. Hogy a ketteskével járó napokkal ilyenkor mi van, az érdekes kérdés, én azon a véleményen vagyok és ezt a Foglalkoztatási Hivatal is megerősítette, hogy mivel dolgozol és nem vagy fizetés nélkülin, így a fizetés nélküli vége után ezt is ki lehet és ki kell adni. De vannak munkáltatók, akik másképp járnak el. 1 éve, hogy lehet gyes mellett teljes munkaidőben dolgozni, kevés ez az 1 év még ahhoz, hogy minden tiszta legyen ezzel kapcsolatban. Onnantól kezdve vagy 4 órás, hogy a szerződésedet így módosítjátok, ezt az effektív munkábaálláskor érdemes és tisztességes. Addig 8 órás vagy, a szababadságra teljes munkaidős bér jár.



Szakbarbár
2007-02-26 10:27:06
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja