SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

Kedves Szakbarbár,

Két kérdésem lenne:
1. Ha szeretnék élni azzal a lehetőséggel, hogy gyed alatt a gyermekkel táppénzre megyek, akkor ehhez először meg kell szakítanom a gyedet, és papíron vissza kell vetetnem magam a céggel, majd ki kell vennem pár nap szabit, és csak utána tehetem ezt meg, vagy a cég előzetes tájékoztatása nélkül, amikor kiírt bennünket a gyerekorvos, elég megszakítani a gyedet és elküldeni a táppénzes papírokat a cégnek? (változtat valamit, ha én kerülök betegállományba?)
2. Ha teljes állásban nem tudok még visszamenni dolgozni, de esetleg volna lehetőség otthonról bedolgozni keveset, kevés pénzért, akkor milyen - esetleg határozott idejű - megállapodást köthetek (vagy beszámlázhatok-e), hogy ne szakadjon meg eközben a céggel a magasabb fizetésről szóló szerződésem, és később azzal térhessek vissza (vagy az alapján küldjenek el...)

előre is nagyon köszönöm a válaszokat, üdvözlettel,
Hajni

Ha egyszerre több ellátásra vagy jogosult - gyed, (gyermekápolási) táppénz -és másikat választasz, akkor természetesen ami addig volt, azt először le kell mondani. Szabadság nem szükséges, így is lehet, hogy neheztelni fog a munkáltató - egy saját táppénz neki sok pénzébe kerül, gyáp csak macerába - , nem kell erre rátenni egy lapáttal, hogy még hülyének is nézed, mert azt játszod, hogy visszamennél.

A munkaszerződést lehet és kell is módosítani, ha a korábbi teljes munkaidő helyett részmunkaidőben dolgozol. Amikor visszatérsz teljes munkaidőbe, akkor pedig megint módosítjátok. Akár azt is bele lehet írni az első módosításba, hogy ez meddig érvényes és hogy miben állapodtok meg már most arra az esetre, ha újra teljes munkaidőben fogsz dolgozni.

A munkaviszonynak és a munkavégzésre irányuló egyéb jogvisznyoknak is megvannak a maguk jellemzői, ezek alapján el lehet dönteni, hogy milyen jogviszonyba lépsz. Több jogszabály előírásaiba ütközik, hogy olyan munkavégzésre, ami egyértelműen munkaviszoy, más szerződést, pl. ("beszámlázó")megbízási szerződést kössenek.



Szakbarbár
2009-11-20 09:26:20
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja