SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!
Édesapám egy éve lett (még nem véglegesített) rokkantnyugdíjas, szeretne állást vállalni, de nem akarja, hogy a fizikai munka miatt megkérdőjelezzék a jogosultságát rokkantnyugdíjra. Talált egy heti 8 órás (2x4) könnyű fizikai munkát, de úgy szeretné vállalni, hogy az én nevemen menjen a dolog. Tehát hivatalosan én legyek bejelentve és nekem érkezzenek a tb illetve magánnyugdíj-járulékok. Ez lehetséges? Amennyiben valamilyen törvénybe ütközik, és lebukik, milyen következménye lenne rá illetve rám nézve?
Én jelenleg pont két éve vagyok gyesen (munkáltatóm nincs, nem is volt még) ezt a státuszt befolyásolja egy (bármilyen, nem csak ez a) részmunkaidős állás? Az adózás hogy működik (összevonják a kapott munkabért a gyessel illetve családi pótlékkal és ez után adózok)? Ha jövőre találnék egy teljes munkaidős állást, megmaradhat a mellékállás? Milyen jogi vonzatai vannak ennek?
(elnézést a sok kérdésért, nem merek lépni, míg nem kapok szakértői választ, véleményt erről)
köszönöm válaszát!
Rokkantnyugdíj mellett bizonyos korlátozásokkal, amikbe heti 8 órával egészen biztosan belefér, lehet dolgozni. Ez nagyon részletesen van szabályozva - mi másért tennék ezt, ha nem azért, mert megengedett a dolog.

Olyat viszont elméletileg nem lehet, hogy valakit nem jelentenek be, más viszont színleli az egészet. Úgyhogy nem szerencsés variálni, egyszerűen dolgozzon a saját nevén. Ha mégis ezt választod, a későbbiekben semmi akadálya nincs annak, hogy több munkaviszonyod legyen.

Amíg a bér és a gyes vagy a bér és a nyugdíj együtt bruttó 209.000 alatt marad, addig a gyakorlatban semmi jelentősége nincs annak, hogy az adóterhet nem viselő gyes és nyugdíj és a bér együtt számít bele az adóalapba.

Szakbarbár
2010-03-23 21:06:08
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja