SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen lehetőségeim lennének abban az esetben, ha most a gyes ideje alatt esnék teherbe, de annak lejárta után születne meg a gyermekem. (Nemrég veszítettük el a babánkat és az orvos is mielőbbi teherbeesést javasol, reméljük több sikerrel.)
2007. 05.01. óta van munkaviszonyom egy magánvállalkozónál, ezt megelőzően is nála dolgoztam AM-kiskönyvvel, miközben álláskeresésin is voltam, majd csak alkalmi munkavállalóként,de folyamatosan.
2008. 04. 07. -től táppénzen voltam, mint veszélyeztetett kismama egészen 07. 27.-ig, majd 07.28.-tól igényeltem a tgyás-t, amely 2009. 01. 11.-ig járt. Ezt követően gyed-en és 2010. 07. 29.-től gyesen vagyok.
Tehát ilyen esetben mit javasolna?
Illetve olyat megtehet-e a főnököm, kolléganőm rá a példa, hogy a gyes lejárta után nem veszi vissza, mert nem tud munkát biztosítani, ezt értem, de a 3 évre járó szabadságokat sem adja ki? Most ügyvéden keresztül leveleznek.
Sajnos nem a lelkiismeretéről híres a főnököm, engem is sokáig hitegetett a bejelentéssel, így nem tudom velem hogyan fog "eljárni".
Remélem valamennyire érthető voltam és előre is köszönöm segítségét!!
Timi
A gyes vége és a szülés közötti időszakot valamivel kitöltenéd, ettől függ, hogy mi lesz egy következő tgyás és gyed alapja. Ha szabadságon leszel, akkor az ebből számított átlag, ha táppénzen, akkor az előtte lévő 70%-os betegszabiból számított átlag, ha mindkettő, akkor a szabadságból és a betegszabadságból együtt számított átlag az ellátások alapja. Felteszem, egy ilyen munkáltatónál minimálbéred volt, úgyhogy lényegtelen, hogy a minimálbér kétszeresénél akkor sem lehetne több az ellátsok alapja, ha az átlag ennél több lenne.

A szabadságmegváltást még közös megegyezés esetén is ki kell fizetni, de nem csak a szabadságmegváltás az, ami felmerül. Ha Te dolgozni akarsz, viszont a munkáltató nem tud munkát adni, akkor - miután már nem mond felmondási tilalom - neki kell felmondania és ebben az esetben felmondási időre járó bért és végkielégítést kell fizetnie.
Szabadságmegváltás miatt meg nem kell ügyvéddel vacakolni, egyből bíróságra kell menni. Panasznapon fogalmazó megírja a keresetet.

Szakbarbár
2010-10-02 22:30:49
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja