SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

Terhességi vérzés

Tisztelt Professzor Úr!

Olyan problémával fordulok Önhöz, hogy a első terhességi vérvételnél megállapították, hogy rossz a pajzsmirigy értékem (18-as volt) ez a 10. terhességi héten volt. Ezután felkerestem egy endokrinológus orvos akit Syntroxine gyógyszert írt fel. 3 napig 50 mikrogrammot kellett szedjek utána pedig 75 mikrogrammal kellett folytassam. Pár nap elteltével allergiás reakció jelentkezett nálam( nagyon erős bőrkiütés és torokszorítás érzése, ezekre rá pedig pár nappal elöntött a vér és egy ökölnyi méretű alvadt vér darab jött ki?). A nőgyógyászati ügyeleten ezek után progreszteront kaptam. A pajzsmirigy gyógyszert folytattam tovább 75 mikrogrammal. Ezután két nappal újabb nagyobb vérzés következett. Nőgyógyászatilag semmi elváltozást nem találtak így nem tudták megmondani a vérzés okát egy alkalommal sem. Ezek után lecsökkentettem a pajzsmirigy gyógyszer adagját 50 mkg-ra. Ekkora enyhültek a bőrtünetek viszont a fulladás érzése megmaradt. A vérzés pár nap elteltével folytatódott de immár kevesebb vérrel és sokkal több nap telt el két vérzés között. 7 nőgyógyász vizsgált és senki nem tudott választ adni a vérzésre, mert mindent rendben találtak.
A pajzsmirigy gyógyszer szedése kezdése után 2 hétre vérvételre kellett menjek, a 18-as értékről lehúzta 4-esre.
Újabb vérzés következett, ezután megpróbáltam elhagyni a gyógyszert, amíg az orvosomat nem tudom elérni. Ezek után még ritkábban jött a vér és minimális mennyiséggel, a torokszorítás is elmúltott. Ezek mellé szeretném még hozzátenni, hogy októberben covid fertőzésen estem át, intenzív osztályon voltam. Ezek után több hónapig jelen voltak a tünetek(február eleje) utána kezdtem jobban lenni. Voltam kivizsgáláson ott megjegyezték, hogy a pajzsmirigy érték lehet attól magasabb, mert a vírus előtt nem volt ilyen szinten magas. Ez januárban volt, közben folyamatosan szedtem a spirulina algát és rendbe tette az értékeimet. A baba márciusba fogant akkor abba hagytam a spirulina szedését is, nem tudtam , hogy lenne-e baj ha szedném?
Szeretném megkérdezni a Professzor Úrat, hogy Ön szerint adódhat-e a vérzés a pajzsmirigy gyógyszer miatt? Most 13.hetes vagyok és mióta nem szedem( 1hete) sokkal kevesebb a vér. Sosem szoktam semmi mellékhatását végig olvasni, ezek után elolvastam és nagyon sok jelentkezett nálam. Nem-e a hirtelen dózis emelés miatt alakult ki ez és így reagált a szervezetem, mellékhatásként a hirtelen emelés tüneteként végülis bele van írva a tájékoztatóba. A babának kell a pajzsmirigy ezért gondolom másikat fogok kapni, de honnan tudjam, hogy nem-e a fő összetevőre vagyok allergiás és visszatérnek a tünetek? Mit tud Ön ajánlani nekem?
Válaszát és segítségét köszönöm: Petra
Tisztelt Petra!

Sajnos az Ön este is megerősíti, hogy nem a leleteket célszrerű kezelni, hanem a beteget!!!! Egyénre szabott kezelést javaslok.
Betegeimtől tudom, hogy gyakran kénytelenek az internet különböző fórumain információt gyűjteni. Be kell vallani, hogy a hiteles adatok elérése nem mindig könnyű, sőt néha félrevezető is lehet.
Ennek több oka is lehet:
• Sokan azt gondolják, hogy egyetlen laboratóriumi vizsgálatból, amolyan „varázs gömbből” megtudhatják betegek-e vagy szerencsére nem.
• Többször leírtam már, hogy a laboratóriumi értékek száraz adatok, amelyek értékelése csak a beteg panaszainak, és vizsgálati leleteinek birtokában lehetséges. Hasonló a helyezet a képalkotó vizsgálatokkal (ultrahangos és izotópos vizsgálatokkal is)
• A hormonok meghatározása során további nehézséget jelent, hogy a mérések immunológiai módszerekkel történnek, ezért sok esetben nem a biológiailag aktív anyagot mérik. Ráadásul a módszerek laboratóriumonként eltérők és ami még fontosabb az „határértékek” jelölésénél több dolgot nem vesznek figyelembe (életkor, napszak, gyógyszerek szedése stb.)
A gyógyszekben a hirtelen váltás gyakran nem előnyös.
További immuno-endokrin kivizsgálást javaslok, az autoimun pajzsmirigyggyulladás valóban okozhat ilyen tüneteket.

Mielőbbi teljes felépülést és sikeres babavárást kívánok,
tisztelettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2021-06-19 17:48:11
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja