SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dobiné Olasz-Papp Nóra


Dobiné Olasz-Papp Nóra
Baba-mama kapcsolati- és pszichológiai tanácsadó

Elérhetőségeim:
Honlap: http://www.dobinenora.hu
             http://www.valaszkeszszulok.hu

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Nóra!

Kislányunk 5 hónapos, általában jó kedélyű kisbaba. Pici kora óta sokat van kézben. A "problémám" az, hogy ha leteszem a szőnyegre (vagy kiságyba, akkor csak úgy marad el, ha ott vagyunk vele, de így is max. 20-25 percet. A játékok csak nagyon rövid ideig kötik le, mindent gyorsan megun és türelmetlen lesz, sír, fel kell venni és sétálni kell vele vagy nézelődni az ablakban. Altatni magamon szoktam kendőben és utána átteszem a kiságyba (ez nem mindíg sikerül). A babakocsiban is csak rövid ideig marad meg, aztán nagyon sír. Az éjszakákat eddig átaludta este 10-től reggel 8-ig, de egy hete éjjel 1-kor felkel. Kis cicizés után visszaalszik, de csak 6, max.,7-ig. A játékokat ha megunja, nem cserélgetem, próbálom rávenni, hogy azokkal játszon, amik elől vannak, de eddig nem sok sikert értem el. A kérdésem az lenne, hogy kell-e valamit másképp csinálnom, hogy képes legyen egyedül játszani, a játékaira odafigyelni vagy ez majd az értelmi, érzelmi, idegrendszeri stb fejlődéssel egytt fog változni?
Köszönöm!

Üdvözlettel: VAMI
Kedves VAMI!

Kislányotok pont úgy viselkedik, ahogy egy 5 hónaposnak viselkednie "kell". Nagyon jó érzés olvasni, milyen figyelmes gyengédséggel vagytok mellette, nagyon sokat számít az alapkövek letételében a sok testkontaktus (mértéke persze nem általánosítható, inkább igény szerinti), az érzelmi és fizikai elérhetőség, s az, hogy a jelzéseket komolyan vesszük, s adekvátan reagálunk azokra.
Kérdésedre tökéletes választ adtál utolsó mondatod utolsó részében! :-) Pontosan, ahogy érik az idegrendszer, fejlődik minden értelemben, úgy fognak ezek a dolgok is változni. Most ő pont abban a korban van, hogy beköszönthet a szeparációs szorongás időszaka is, mikor előfordulhat, hogy még intenzívebbé válhat a testkontaktus iránti igény, növekedhet az éjjeli ébredések száma, s ilyenkor ez nem a szülők hibája, nem ők szoktatták rá a babát erre, hanem ez a második félévre jellemző fejlődési sajátosság.
Az nagyon jó, hogy nincs elhalmozva kislányotok sok-sok játékkal, bőven elég 1-2 kedvenc ilyenkor, s tulajdonképpen a veled, veletek töltött mindennapi élet is nagyon sok felfedezni valót, sokféle ingert biztosít és teljesen természetes, hogy hosszasan még nem köti le semmi. Annak majd később jön el az ideje.
Amit nagyon szeretnek ilyenkor (is) a babák, hogy anya mellett szippanthassák magukba a nagyvilág izgalmait, a konyhában, fürdőszobában, szobában, ezek sokkal inkább lekötik és teszik boldoggá, mint hosszan egy helyben maradni.
Szóval, teljesen jól csináljátok és remekül gondoskodtok kislányotokról! :-)
Üdvözlettel:

Dobiné Olasz-Papp Nóra
2018-06-28 18:56:25
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja