SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Kaszó Beáta


Dr. Kaszó Beáta
Allergológus és gyermek-tüdőgyógyász

Allergológus és klinikai immunológus
gyermektüdőgyógyász
csecsemő- és gyermekgyógyász


Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/992-21-51
Honlap: http://www.allergiadoktor.com/

Témakörök

összes téma      állatszõr allergia     allergia     allergiás kötõhártya gyulladás     allergiás nátha     allergiavizsgálat     antihisztamin     arcbõr problémák     arcüreggyulladás     asztma     asztmagyógyszer     atkaallergia     atopia     atópiás dermatitisz     barlangterápia     bõrteszt     cisztás fibrózis     coeliakia     csalánkiütés     diéta     ekcéma     emelt családi pótlék     ételallergia     ételalleria     fulladás     gégegyulladás     gégetükrözés     glutén     gyógyszerallergia     gyógyszerszedés     gyulladáscsökkentõ     h1n1 védõoltás     hasfájás     hasmenés     haspuffadás     háziállat a családban     háziporatka allergia     hiper ige szindróma     hipoallergén tápszer     hörgõgörcs     hörgõtágító     hörgõtükrözés     iga hiány     immunbetegség     immunhiány     immunrendszer erõsítés     influenza     inhalátor     köhögés     közgyógyigazolvány     krupp     laktóz intolerancia     légúti fertõzés     légzésfunkció     lisztérzékenység     meghosszabbított gyes     mézallergia     nátha     nehézlégzés     nyákoldó     oltások     orrdugulás     orrmelléküreg-gyulladás     orrmelléküreg gyulladás     össz ige     pneumococcus oltás     reflux     rhinitis allergica     rovarcsípés     sípoló légzés     skarlát     sókamra     szénanátha     szójaallergia     szoptatás     szteroid mellékhatás     tápanyagallergia     tápanyagterhelés     tbc     tej tojás allergia     tejallergia     tejcukor érzékenység     tejfehérje allergia     tejmentes tápszer     tejterhelés     tojásallergia     tüdõgyulladás     tüdõgyulladás után     védõoltás     vérszegénység     zöldségallergia  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Doktornő!
Azzal a problémával fordulnék önhöz, hogy időnként erős allergia szerű tüneteket produkálok. Panelban lakom Budapesten és már 14 éve van 2 perzsa macskám, és 11-12 éves korukig nem volt semmi bajom velük. Viszont két éve lett egy kiskutyánk is (mopsz) és azóta úgy érzem, mintha az állatszőrre allergiás lennék. Nem mindig jön elő, csak ha bezárt helyen vagyok a kiskutyával és pl játszunk (ilyenkor harapdál, esetleg felsérti a bőröm a körmével, nyalogat).
A tüneteim: viszket a szemem és vörös és picit duzzadt lesz, viszket még az orrom és a torkom, tüsszögök és vizes váladék jön az orromból, bedugul (se ki se be nem megy sem levegő sem váladék, olyan mintha az orrlyukam is be lenne dagadva) ahol a kutya kicsit felkarcolta a bőröm ott is viszket és vörös lesz. Sajnos ezek a tünetek az idő előrehaladtával erősödtek és néha a macskáim közelében is előjönnek. (a kutya nem mindig van itthon mert testvéremnél lakik) Pár napja vendégségben voltam, ahol megkarmolta a karomat az ottani macska és ettől bevörösödött az egész alkarom és megdagadt a karmolás körül. Ekkor kálciumot ittam, amitől enyhültek a tünetek.
Az a furcsa, hogy kétszer voltam allergia vizsgálaton (visegrádi utca 13. kerület) és mindkétszer negatív volt az eredmény mindenre. Egyszer a poratkára egy kicsit bepirosodott, de közel sem olyan eredmény jött ki, mint pl amikor az ismerősöm macskája karmolt meg.
Lehetséges, hogy mégis allergia? De akkor miért csak bizonyos időközönként jönnek elő a tünetek? (van amikor pl a kiskutyától sincs semmi bajom, pedig napokig nálunk van) És miért nem volt semmilyen eredmény az allergia vizsgálaton?
Köszönöm szépen a segítségét!
Kedves Kérdező!
Ha a tünetek mindig az állatokkal való találkozás során jelennek meg, akkor nagyon valószínű, hogy az állatszőrre allergiás. Hogy az allergiateszt miért volt negatív, nem tudom megmondani, de a kezelés szempontjából ez nem is annyira fontos, mert nem a leletet, hanem a beteget kell kezelni. Lehet, hogy valamilyen technikai hiba okozta a hamis negatív eredményt. Az sem törvényszerű, hogy a tünetnek minden alkalommal jelentkezni kell, amikor találkozik az allergénnel. Esetleg megpróbálhat elvégeztetni egy vérvizsgálatot (allergénspecifikus IgE-vizsgálat), bár a teendőket az sem befolyásolja.
Üdvözlettel:

Dr. Kaszó Beáta
2011-01-04 05:35:23
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja