SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Piskótás-almás

Németh Ági [cikkei] - 2006-03-20
Egyszerű elkészíteni, nem kell sütni és finom.

Hozzávalók: 1 kg alma * 20 dkg cukor * 3 csomag főzni való vaníliaízű pudingpor * 50 dkg babapiskóta * 2 db vaníliás cukor * tejszínhab

Máz a tetejére: 2 db Katica tortabevonó * 5 evőkanál olaj

Elkészítés: az almát meghámozzuk és lereszeljük. Lábasba rakjuk és ráöntünk kb. 4 dl vizet, és hozzáadjuk a cukrot és a vaníliás cukrot. Az almát puhára pároljuk (10-15 perc). A pudingot elkeverjük 3dl vízzel, és az almára öntjük. Lassú tűzön kevergetve sűrűre főzzük. Egy tepsit kibélelünk alufóliával, és piskóta darabokkal kirakjuk. A langyos krémet egyenletesen elkenjük rajta és befedjük babapiskótával.

Máz: a tortabevonót kis darabokra törjük, gőz fölött felolvasztjuk. Hozzáadjuk az öt evőkanál olajat, és óvatosan simára keverjük.(közepes tűzön készítsük, ne hogy odaégjen a csoki!)

A sütemény tetejét bevonjuk a csokoládémázzal, kenőlapát segítségével szép egyenletesen. Egy napra hűtőszekrénybe rakjuk, ezalatt a sütemény összeérik és össze is áll. Hosszúkás szeletekre vágjuk és a tetejét tejszínhabbal díszítjük.




Tipp: ha valaki nem szereti a készen vásárolt babapiskótát, saját maga is elkészítheti.

Hozzávalók: 4 db tojás * 4 evőkanál cukor * 4 evőkanál liszt * csipet szódabikarbóna

A hozzávalókból piskótalapot készítünk, és kis téglalapokra vágjuk,(10 cmX3 cm) ezzel rakjuk ki a tepsit.



 

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Mobilon küldött, szexi üzenetek - Buktatók, példák, tanácsok

A mobilüzenetben a leírt szavakon túl a legmélyebb belső állapotunk és vágyaink is észrevétlenül átsugároznak. Hogyan válhat a tudatos üzenetküldés az intim közelség és a szexuális vágy valódi táplálójává, elkerülve a kapkodásból és a mesterkéltségből fakadó párkapcsolati csapdákat?

"Ez társadalmilag káros és veszélyes" - Dr. Novák Hunor nyíltan szembemegy politikus rokonai oltásellenes nézeteivel

Sokan ismeritek és olvastátok nálunk is Dr. Novák Hunor cikkeit, aki most egy rendkívül nehéz és személyes témában szólalt meg. Nyílt levélben határolódott el testvére, Novák Előd és sógornője, Dúró Dóra oltásokkal kapcsolatos, általa tudománytalannak és veszélyesnek tartott tevékenységétől.

Kalkulátorok kismamáknak és szülőknek

Terhességi, ovulációs, BMI és babaméret kalkulátorok egy helyen. Néhány adat megadásával azonnal megkapod a választ.

Amikor a csapból is a háború folyik - Így segíts a gyerekednek feldolgozni a félelmeit

Egyre több gyermek küzd rémálmokkal, alvászavarral, hasfájással, megmagyarázhatatlan dühkitörésekkel vagy éppen visszahúzódóvá váló viselkedéssel. A beszélgetések során pedig rendre előkerül egy közös nevező: a háború. Nemcsak a híradóban látott képek, hanem a magyarországi mindennapok egyedi jelensége, az utcai plakátok által közvetített, folyamatos fenyegetettségérzet.

„Zsuzsika már angolul tanul, a tiéd meg még csak a sárban dagonyázik?” – Vekerdy Tamás örökérvényű tanácsai a gyermek érzelmi biztonságáról

A játszótéren sokszor belénk hasít a félelem: a szomszéd gyereke már kilenc hónaposan felállt, a miénk meg tizenhat hónaposan is vígan négykézlábazik. A társadalom elhiteti velünk, hogy a korai fejlesztés a siker záloga, pedig Vekerdy szerint a folyamatos összehasonlítgatás és a képességek siettetése kifejezetten kártékony.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja