SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Házasság vagy együttélés?

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-02
Nem divat ma már jegyben járni. És nem divat házasodni sem. Van aki a kötelezettségtől fél, míg mások fölösleges pénzkiadásnak tekintik.

Mégis, mi nők "lekenyerezhetővé" válunk, ha a nagy Ő kezében meglátjuk a gyűrűt. Persze sokan kifejezetten feleslegesnek találják a házasságot, hiszen egy papírtól nem változik semmi. Dehogynem! Különben miért is szeretnénk házasodni?

Néhány ok a házasság mellett:

  • Te példát mutathatsz ismerőseidnek; igenis jó lehet a házasság.
  • Soha nem kell egyedül lenned.
  • Mindenki láthatja, hogy Ti komolyan gondoltátok.
  • Ha már az esküvőre is hajlandó a párod, teljesen biztos lehetsz a szerelmében.
  • Egy napra Te lehetsz a legszebb.

Néhány ok, amiért ne köss házasságot

  • Mindenen osztoznod kell a pároddal.
  • Minden nap meghallgathatod a kérdést; mikor lesz már végre baba?
  • Előbb utóbb jönnek a gyerekek, és nem lesz egyetlen szabad perced sem.

Persze ezen senki nem gondolkozik el. Egyesek felelőtlenül, néhány hónapos ismeretség után összeházasodnak, s az együttélés "örömeit" megismerve hamar a válás mellett döntenek. Míg mások az ő rossz példájukból tanulva ódzkodnak a házasságtól. S ekkor következnek a közhelyek "még nem vagyok felkészülve", "minek, az csak egy papír".

Ugyanakkor ez nem "csak egy papír". Hiszen a házasság nem a papírról (talán nem is gyűrűről), hanem az egymás iránti szeretet és kötődés kifejezéséről szól.

Már az ókorban is gyűrűt hordtak a házasok: a kerek forma a végtelenséget, az örök együttélést szimbolizálta. Ma már inkább olyan érzetet kelt, mintha egyenesen "Foglalt" táblát akasztanánk a másik nyakába. Sokszor magával az eljegyzéssel is olyan sokáig várnak a párok, hogy az elveszti a jelentőségét.

Annak ellenére, hogy egyre kevesebb a házasság, és 40 százaléka válással végződik, nem csökkent a párkapcsolatok, az "együttélések" száma.

LEGOLVASOTTABB

Még ma vidd orvoshoz, ha ilyen tünetei vannak - egyre gyakoribb a betegség Magyarországon

A gyerekkori cukorbetegség nem játék, és sajnos egyre több gyermeket érint Magyarországon is. Milyen élete lesz a gyereknek? Hogyan lehet jól kezelni? Elfogadják majd a társai? Ezek a kérdések ijesztőnek tűnhetnek, de vannak gyakorlati, megnyugtató megoldások, amelyek segítenek a családnak és a gyermeknek eligazodni a diabétesz útvesztőjében.

Egyre több gyereket érint a magas vérnyomás - ez áll a háttérben

Az elmúlt húsz évben a magas vérnyomás előfordulása a fiatalok körében szinte megduplázódott. Ez már nem csupán statisztika, hanem figyelmeztetés, hiszen a korán jelentkező vérnyomásproblémák hosszú távon szív- és érrendszeri betegségekhez vezethetnek.

Rejtett válság: ezért kerülnek padlóra a kisgyermekes anyák Magyarországon

Pénzügyi hullámvasúton utaznak a magyar édesanyák: a CSED alatt még úgy tűnik, minden rendben, ám a GYES-korszakba lépve szembesülnek rendszer hiányosságaival. Rugalmas munkahelyek alig vannak, a fizetések bezuhannak, és a legtöbb anya magára marad a túlélési zsonglőrködéssel.

Anyai és apai nagyszülők: Miért más a gyerekek kapcsolata velük?

Aki figyelmesen nézi a családi összejöveteleket, az hamar észreveheti: a gyerekek valahogy mindig az anyai nagymamához húznak. Ott bújnak hozzá, nála akarnak ülni ebédnél, őt keresik, ha valami baj van. Az apai nagyszülők persze ugyanúgy szeretik az unokákat, mégis gyakran más a dinamika. De miért van ez így?

Egyszerű hátfájásnak gondolta az anyuka, amíg rá nem jött: 3. stádiumú rák volt

Amikor Courtney Liniewski hátfájásra panaszkodott, azt hitte, túl sokat ül az íróasztalánál. 34 évesen, két kisgyerek anyukájaként, krízistanácsadóként dolgozott egy pszichiátriai kórházban Milwaukee mellett - észre sem vette, hogy valami sokkal komolyabb dolog zajlik a testében. És ami a legfélelmetesebb: a tünetek olyan hétköznapiak voltak, hogy bármelyikünk figyelmen kívül hagyhatja őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja