SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár! Kb. 1 hónapja már írtam Önnek, de sajnos nem kaptam választ. Remélem most sikerül kapcsolatba lépnünk! 2004. májusában született első gyermekünk, aki után sajnos nagyon alacsony GYED-et kaptam, mivel az akkori minimálbérre, 53.000 Ft-ra voltam bejelentve.(ebből nettó ~35.000 Ft lett) Jelenleg idén november 19-re várjuk következő gyermekünket, és szeretnék magasabb GYED-et kapni.(Maximunmra gondolom már kevés az esély) Ezt első körben úgy tudtam elindítani, hogy 2007.május 1-től főnökömmel visszavetettem magam állományba, hogy meglegyen a 180 napom, (előbb sajnos nem sikerült, mert húzta az időt, hátha meggondolom magam, és csak sajnáltatta magát a sok járulék miatt)de sajnos így is csak bruttó 75.000 Ft a bejelentett bérem, mivel kis cég, és a másik két kollága is ennyivel van bejelentve.A szabadságomat direkt nem vettem ki, hogyha kifizetésre kerül sor, a magasabb bérrel kerüljön kifizetésre. (nagyon nem megy a cégnek, pénz az nincs)Az ideivel együtt egyébként 50 nap szabim van. Sajnos pár napja megtudtam, hogy nyáron, lehet hogy megszüntetik a céget, de jövőbeni terveim között amúgy sem szerepelt volna, hogy visszamenjek. Kérdésem a következő: Lehetséges-e még, hogy valamilyen úton-módon magasabb GYED-et kapjak, mi van akkor ha a cég becsődöl? A 180 napom ugrott, mert a szabimmal együtt sem biztos hogy kijön majd? Érdemes lenne-e felmondanom, és a maradék időre optimálisabb megoldást tudna-e javasolni? Szívesen igénybe venném fizetős szolgáltatását is, ha tud nekem segízeni! Mielőbbi válaszát várva, üdvözlettel:

180 bérezett napra hajtani teljesen felesleges. 0 nappal is lehet éppen maximális gyed, igaz, itt mindenféleképpen kell valamivel kitölteni az időt, mert a gyes már lejárt. Ha ennél a cégnél maradsz, akkor nem tudok segíteni, mert itt elkezdtél egy nagyon alacsony - a szakképzett, +2 év gyakorlattal rendelkező minimálbérénél is kevesebb! - 75.000-rel bérezett napokat produkálni, minél tovább teszed ezt, annál nehezebb ebből egy normális átlagot csinálni. Ha ittmaradnál, akkor ebből nettó 52.000 körüli tgyás és 48.000 körüli gyed lenne - ha nem rontaná még tovább az átlagot és így minimális mértékben még az ellátásokat is az előbb-utóbb képbe belépő 80%-os betegszabi, hiszen a szabadság nem tart ki a tgyás elejéig, dolgozni pedig nem fogsz. Lehet ebből maximális gyed, de máshol, egy együttműködő munkáltatónál. Ennek a megfinanszírozására ott a rengeteg szabadság, amit ha közös megegyezéssel eljössz, akkor kifizet a jelenlegi munkáltató. Ezen felül is lehet a lelépésre pénzt kérni, ha egy csöpp esze van, akkor fizetni fog a mostani állapotnak megfelelően, mert ennél csak többe kerülhetsz neki az idő múlásával. Ha a cég tényleg megszűnne, az lenne a legjobb, mert akkor egyértelmű lenne, hogy fizetnie kell mindent - ha nem lenne pénze, akkor ott a Bérgarancia Alap - de ilyen szerencséd nem lesz, mert még egy végelszámolás is sokkal időigényesebb, mint amennyid neked szülésig hátra van. Úgyhogy én mindenképpen eljönnék innen, mert ebből a helyzetből nem lehet semmi jót kihozni.



Szakbarbár
2007-05-29 10:03:04
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja