SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár! Először is szeretném megköszönni eddigi segítségét. Második babát szeptember 6-ra várjuk, mikor is az első picur 1,5éves lesz. Jelenleg táppénzen vagyok. Kérdésem, ha a picur megszületik, akkor én természetesen TGYÁS-ra, majd Gyedre megyek, ám a férjem - aki jelenleg is folyamatos alkalmazásban áll- korlátlan idejű munkavégzés mellett elmehet-e GYES-re az első gyerekkel? Válaszát előre is köszönöm.

Nem. Egyszerre csak egy szülő, egy gyerek után, egyféle ellátást vehet igénybe. A férjed legfeljebb gyermekápolási táppénzre mehet a nagyobbik gyermekkel.



Szakbarbár
2007-04-17 09:59:40
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja