SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
A problémám a következő:2013.01.04.-vel megszűnt a munkaviszonyom.Három gyermekem van,és ezért megigényeltem a GYEt-et.Mivel a férjem Németországban dolgozik ezért febr.28.-val megszüntették a GYET és a családi pótlék folyósítását számomra.Kérdésem a következő:mi a vonzata annak hogy nem kapok családi pótlékot?A gyerekeknek van-e tb biztosításuk?(az egyik gyermekek tartósan beteg és hormonkezelésben részesül!)Ha a férjem megigényli a német családi pótlékot akkor annak itthon milyen vonzata van?Előre is megköszönném a segítségét mert most nem tudom hogy mi tévő legyek.
Köszönettel:Juhásznébandi
Kiskorú magyar állampolgár mindentől függetlenül jogosult egészségügyi szolgáltatásra. Hogy Veled mi a helyzet így GYET nélkül, ami mellé járt volna, azt nem tudom. Biztos infót az Egészségbiztoítási Pénztár - leginkább Nyilvántartási Osztálya - tud mondani, nekik kéne írni.
A családi pótlékot ne sirasd, mert az a családi ellátás, amire a férjed jogosult Németországból, az többszöröse lehet.

Szakbarbár
2013-04-10 08:54:32
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja