SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!

Korábban már írtam neked, de az új mt. törvénykönyv változás miatt kellett várni. Harmadik családomat tervezzük. 2011 november 2-től próbaidőn voltam, 2012. január 1-től határozatlan idejű szerződésem van. Az új mt. szerint ha jól értem minél hamarabb közölni kell a munkáltatóval a terhesség tényét és utána nem szüntetheti meg a munkaviszonyom? Végig szeretnék dolgozni, meddig kell legalább dolgoznom hogy jogosult legyek a gyed ellátásra? Ne adj isten valami komplikációnál.

Köszönöm a segítséged.
A felmondási tilalom akkor tud érvényesülni, ha a munkáltató tud ennek a tényéről, vagyis ha bejelented a terhességet. Ha nem teszed, akkor utólag nem hivatkozhatsz erre. (Egyébként mindig is érthetetlen volt számomra, hogy miért akarja valaki titkolni a terhességét.)

A korábbi munkaviszony(ok)ról nem írtál semmit, így nem tudom megmondani, hogy mennyit kell dolgozni ahhoz, hogy jogosult legyél tgyásra és gyedre. Általánosságban annyit tudok mondani, hogy a szülés előtti 2 évben legalább 365 nap biztosítást kell prezentálni hozzá, ebbe a táppénz is beleszámít.

Szakbarbár
2012-07-03 19:03:59
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja